Medimagazin logo

Eyleme katılanların ifadeleri alındı

Bursa Tabip Odası (BTO) Yönetim Kurulu, Muradiye Devlet Hastanesi'nde çalışan hekimlerin, 19-20 Nisan'daki eylemlerle ilgili olarak, resmi tatil günü olmasına bakılmaksızın bugün telefonla aranıp hastaneye çağrıldığını ve ifadelerinin alındığını iddia etti.
Eyleme katılanların ifadeleri alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

BTO'dan yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin, 19-20 Nisan'da "tek yürek" olan Muradiye Devlet Hastanesi'nde soruşturma yürüttüğü belirtildi. 
 
Açıklamada, şöyle denildi: 
 
"Hekimler, 23 Nisan Cumartesi günü resmi tatil ve hafta sonu olmasına bakılmaksızın telefonla aranıp hastaneye çağrılmakta ve ifadeleri alınmaktadır. Sağlık Bakanlığı bu soruşturma aracılığıyla 'mobing' uygulaması yapmakta ve hekimlerin gözünü korkutmak istemektedir. Bir yıldırma hareketi olan bu uygulamayı kınıyoruz. BTO olarak Muradiye Devlet Hastanesi'ndeki hekimlerin yanındayız, burada açılan her soruşturmanın takipçisi olacağız. Halkımızın sağlık sorunlarına ve kendi mesleki sorunlarına sahip çıkan ve görüşlerini bir eylemle ortaya koyan biz hekimleri bu tarz uygulamalar yıldıramaz. " 
eyleme
katılanların
ifadeleri
alındı
Yorum (9)
Dr.Ö
Üzülmek bir yana, çok kaygı verici.. 38 yaşında bir uzman hekim olarak, bu meslek haricinde ne iş yapabilirim diye düşünüyorum..
0
Cevapla
ali baransu
Resmi tatil gününde telefonunu açmasaydı ya arkadaşlar...adamlar uyanık, mesai den gitmesin die bir de utanmadan tatil gününde ifade almaya çağırıyorlar...terbiyesizler... greve devam o zaman...tepedekiler akılları başlarına gelene kadar devam
0
Cevapla
pelin bektaş
BAKANIMIZ, ARKASINDAN GELEBİLECEK DAHA BÜYÜK GREV İÇİN GÖZ KORKUTMAYA ÇALIŞIYOR...BU ÜLKEDE PKK LILAR KADAR DOKTORLARIN BİR DEĞERİ YOK MAALESEF
0
Cevapla
dr yalçın
mobbingin daniskası.sayın bakamayan eylemi marjinal olarak gördüğünü söylemişti ama olayın ciddiyetinin bal gibi farkında.tekrarlanacak bir greve katılımı azaltmak için yapılan hareketler bunlar.şimdiye kadar yapamadığımız grevlerde hiç böyle bir uygulamayla karşılaşmadık.demek ki grev etkili olmuş.hiç kimse geri adım atmasın.bu birliğimiz devam ettiği müddetçe tüm isteklerimizi kabul etmek zorunda kalacaklar.TTB de bu konuda acilen toplanıp gerekirse bir eylem planı hazırlamalıdır.haydarpaşada'ki demiryolu işçilerini hatırlayın.biz çok daha güçlüyüz.
0
Cevapla
cengiz
:))) hiç korkmayın ifade vermeyede gitmeyin onlar gelsin alsınlar.zorla çalışmıyoruz zorla çalıştırılıyoruz.yapmaya çalıştıkları sadece gözdağı vermek.içinizde işini kaybetmekten korkan varsa o kişileri korkutabilirler.9 gün üst üste gitmeme hakkınız var.çok çok maaştan kesme cezası verirler.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir