Medimagazin logo

Eskişehir Şehir Hastanesinde 5 yılda 10,5 milyon hastaya hizmet verildi

Akfen İnşaat tarafından kamu-özel işbirliği modeliyle yapımının tamamlanmasının ardından Sağlık Bakanlığınca hizmete alınan Eskişehir Şehir Hastanesi, açılışının 5. yılını kutluyor
Kaynak: AA
Eskişehir Şehir Hastanesinde 5 yılda 10,5 milyon hastaya hizmet verildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Akfen İnşaat açıklamasına göre, Eskişehir Şehir Hastanesi'nde 5 yılda 10 milyon 500 bin hastaya hizmet verildi, 236 bin ameliyat gerçekleştirildi. Hastanenin geçen 5 yılında sağlık hizmetlerinin yanı sıra 9 milyon 350 bin kişilik yemek, 5,1 milyon kilogram çamaşır yıkama, 8,6 milyon kiloluk atık toplama, 2,9 milyon sterilizasyon ve dezenfeksiyon hizmeti hayata geçirildi.

Hastanede öncülük edilen önemli operasyonlar ve tedaviler arasında zorlu ve hassas bir işlem olan epilepsi pili cerrahisi yer alıyor. Ayrıca, solunum sistemini ve kalp fonksiyonlarını detaylı olarak inceleyen Solunum Fizyolojisi Kardiyopulmoner Egzersiz Testi gibi gelişmiş teşhis yöntemleri de hastanede başarıyla uygulanıyor. Bununla birlikte Geleneksel Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Biriminde ozon tedavisi gibi yenilikçi ve alternatif tedavi yöntemleri de başarıyla gerçekleştiriliyor.

Eskişehir Şehir Hastanesi çeşitli hizmet yelpazesi ile bölgenin sağlık ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor. Bu yenilikçi adımlar arasında Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, sosyal sorumluluk bilinciyle kurulan Sosyal Market, çalışanların aileleri için düşünülmüş Eskişehir Şehir Hastanesi Kreşi, ve toplum sağlığının önemli bir bölümünü oluşturan Obezite Merkezi bulunuyor. Ayrıca, yaşlı nüfusa yönelik özel bir bakım sunan Geriatri Atölyesi, yanık hastaları için özel olarak tasarlanmış Yanık Merkezi, uyku bozukluklarını tedavi eden Uyku Merkezi, terapotik aferez işlemleri gerçekleştiren bir birim ve kronik yaraların tedavisinde uzmanlaşmış Kronik Yara Bakım Merkezi gibi spesifik ihtiyaçlara yönelik birimler de hastane bünyesinde faaliyet gösteriyor. Tüm bu hizmetlerle birlikte, YGAP (Yoğunlaştırılmış Geriatrik Bakım Programı) Birimi de hastalara kapsamlı bir sağlık hizmeti sunuyor.

Eskişehir Şehir Hastanesi, açıldığından bu yana modern sağlık hizmetlerini geniş bir alanda sunarak bölge halkının ve geniş bir coğrafyanın sağlık ihtiyaçlarına cevap vermeyi başardı. 333 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren hastane, son teknolojiye sahip tesisleri ve geniş imkanları ile dikkati çekiyor.

188 bin 536 metrekare genişliğindeki arazi üzerinde hayata geçirilen hastane, 1150 yatak kapasitesine sahip durumda bulunuyor. Hastanede yoğun bakım için ayrılmış 199 yatak bulunuyor. Eskişehir Şehir Hastanesi'nde 37 ameliyathane ve 254 poliklinik odası ile sağlık hizmetleri geniş bir yelpazede sunuluyor.

Acil durumlara hızlı müdahale edebilmek için donatılmış bir heliporta da sahip olan hastane bünyesinde yer alan 2 bin 300 araç kapasiteli bir otopark, hastalar ve ziyaretçileri için kolaylık sağlıyor.

eskisehir sehir hastanesi
saglik bakanligi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir