Medimagazin logo

Erzurum’un yeni caddesine Sağlık Bakanı Akdağ’ın adı verildi

Erzurum’da şehir merkezindeki trafiği rahatlatmaya yönelik başlatılan yeni cadde projesinde sona yaklaşılıyor. Kısa bir süre önce hazırlanıp hizmete sunulan caddenin ismini Erzurumlular belirledi. Halkın oylamasıyla belirlenen isimler Yakutiye Belediye Meclisi'ne sunuldu. Belediye meclisi oy çokluğuyla Recep Akdağ ismini caddeye verilmek üzere kabul etti.
Erzurum’un yeni caddesine Sağlık Bakanı Akdağ’ın adı verildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ERZURUM -Yakutiye Belediyesi Başkanı Ali Korkut, Erzurum’un son yıllarda gösterdiği gelişmelerle birlikte böyle bir projenin yapılmasına karar verdiklerini ifade etti. Caddenin tamamlaması için çalışmalar devam ederken bir yandan yeni yola isim belirlenmesi için hummalı bir çalışma yürütüldü. Erzurum’un önde gelen insanlarının isimlerinin yer aldığı bir anket çalışması başlatıldı.

 

Fatma Seher, Selçuklu, Saltuklu, Hasan Pulur, ve Recep Akdağ isimlerinin yer aldığı ankette, halktan en çok oyu alan Recep Akdağ ismi oldu. Belediye meclisi halkın kararını onaylayarak, Recep Akdağ ismini caddeye verdi.Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un caddenin ismi için yapılan anket çalışması Eylül sonunda tamamlandığını söyledi. Korkut, “En çok oyu alan Recep Akdağ ismi Yakutiye Belediye Meclisi'nin Kasım ayı oturumunda gündeme alındı. Meclisin yaptığı son oylama ile Erzurum siyasetinin son 30 yılına damgasını vuran Sağlık Bakanı Recep Akdağ ismi yeni açılan yol ve caddeye resmi olarak da verildi.” dedi. Korkut, “Öyle sanıyorum ki, Erzurum siyasetinin son 30 yılına damgasını vuran, sağlık alanında devrim yapan ve halk ile doktoru buluşturan isim olarak kıymetli Bakanımız Recep Akdağ'a bir türlü teşekkürle bu karara vardı. Halkımızın feraseti, ön görüsü ve sağduyusu her zaman en iyiye varmıştır.” ifadelerini kullandı.

erzurum’un
yeni
caddesine
sağlık
bakanı
akdağ’ın
adı
verildi
Yorum (1)
gölgelice
Ben olsam Erzurum'un adını verirdim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir