Medimagazin logo

En çok talep SGK'ya

TBMM Dilekçi Komisyonu'na yapılan talep veya şikayet başvurularında ilk sırayı SGK alıyor. SGK'yı İçişleri Bakanlığı, Valilikler, Sağlık ve Adalet Bakanlığı izliyor.
Kaynak: AA
En çok talep SGK'ya
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
TBMM Dilekçe Komisyonu tarafından hazırlanan faaliyet raporuna göre, 24. Yasama Dönemi'nde vatandaşlarca E-Dilekçe Programı kullanılarak 2 bin 451 elektronik başvuru yapıldı.
E-Dilekçe Programı üzerinden başvuru alınmasına başlanıldığı tarihten itibaren Komisyona yapılan elektronik başvuruların toplam sayısı ise 5 bin 125'e ulaştı.
24. Yasama Dönemi çalışmalarında 11 alt komisyon kuruldu.
Dilekçe Komisyonu'na 24. Yasama Döneminde 8 bin 710 başvuruda bulunuldu.
Bu başvuruların 7 bin 732'si erkekler, 869'u kadınlar tarafından yapıldı.
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından ve toplu imza atılarak verilen dilekçe sayısı ise 109 olurken, bu dilekçelerde 212 bin 974 vatandaşın imzası bulunuyor.
 
En çok başvuru Tunceli'den
Başvuruların illere göre dağılımında ise en fazla dilekçe yüzde 27 ile Tunceli birinci sırada. Tunceli'yi yüzde 18,61 ile İstanbul; yüzde 7,61 ile Ankara; yüzde 6,42 ile Bursa ve yüzde 6,38 ile Elazığ izliyor. 
Komisyona en az başvurunun yapıldığı 5 il ise sırasıyla; Çankırı, Kilis, Kars, Bayburt ve Karabük.
Yapılan başvuruların konu itibarıyla dağılımında yüzde 23 ile kişisel istek ve şikayetler birinci sırayı alırken, bunu yüzde 21 ile kamu kurumlarından şikayet, yüzde 11 ile sosyal güvenlik işlemleri, yüzde 9 ile personel işlemleri ve yüzde 8 ile adalet ve güvenlikten doğan şikayet konuları izliyor.
en
çok
talep
sgk'ya
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir