Medimagazin logo

Ege Tıp'lı Ceren'e uluslararası alanda iki önemli görev

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Ceren Yürümez uluslararası alanda iki önemli göreve seçildi
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Ege Tıp'lı Ceren'e uluslararası alanda iki önemli görev
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Ceren Yürümez, gerçekleştirdiği uluslararası başarılardan dolayı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi’nde “Youth4Health” Network üyesi seçildi. Yürümez ayrıca, New York’ta gerçekleşen Norveç Hükümeti, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve DSÖ Avrupa Bölge Ofisi ev sahipliğinde gerçekleşen “Sürdürülebilir Mali Politikalar Yoluyla Refah, Eşitlik ve Sağlıklı Toplumların İzlenmesi” toplantısına genç temsilci olarak katıldı. 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Prof. Dr. Rüçhan Sertöz’ü ve Ceren Yürümez’i makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Öğrenci odaklı eğitim anlayışımız neticesinde öğrencilerimiz, ulusal ve uluslararası arenada üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Tıp Fakültemiz 5. sınıf öğrencisi Ceren Yürümez de uluslararası alanda yaptığı çalışmalarla önemli kuruluşların etkinliklerini genç temsilci olarak katılıyor. Çocuk sağlığı ve eğitimi alanında projeler de yürüten öğrencimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Pek çok uluslararası etkinliğe katıldı

2017’den beri Avrupa Gençlik Parlamentosu üyesi olan Ceren Yürümez, çocuk sağlığı ve eğitimi üstüne çalışmalar yapıyor. Bu alanda TÜBİTAK 2209-A projesi de yürüten Yürümez,  uluslararası bir yardım kurumunda sağlık ve eğitim için Global Gençlik Elçisi görevini de yürütüyor. 

Ceren Yürümez, gerçekleştirdiği çalışmalar ile bütün ülkelerin cumhurbaşkanlarının katılımıyla Amerika’da gerçekleşen “78. Birleşmiş Milletler Ana Toplantısına” katılmaya hak kazandı. Birleşmiş Milletler Ana Merkezinde gerçekleşen “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” toplantılarına katılan Yürümez, bu toplantılarda dünyaca ünlü tenisçi ve Roger Federer Vakfı Başkanı Roger Federer ile sağlık ve eğitim üstüne bir buluşma gerçekleşti. 

Yürümez ayrıca, UNICEF, ECDAN, Theirworld, Sesame Workshop ev sahipliğinde  gerçekleşen üst düzey bir etkinliğe genç temsilci olarak davet edildi ve burada erken çocukluk gelişimi ve sağlık üzerine konuşma yaptı.

Ceren Yürümez,  Aralık ayında Dünya Sağlık Örgütü Avrupa bünyesinde gerçekleşecek olan  “Geleceğin Gücü: Aşılama Konusunda Gençlik Eylemlerinin Birlikte Yaratılması” toplantısına genç temsilci olarak katılacak.

ceren yurumez
ege universitesi tip fakultesi
youth4health
dso
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir