Medimagazin logo

Ebeler Haftası'nda sürpriz buluşma!

İzmir Kuzey KHB Genel Sekreterliği Ebeler Haftası’nda farklı bir kutlamaya imza attı.
Ebeler Haftası'nda sürpriz buluşma!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Ebeler Haftası dolayısıyla yapılan törende meslekte 30 yılını dolduran ebelere teşekkür belgesi verilirken doğumhanede çalışan ebelere de güzel bir sürpriz yapıldı. Ebeler dünyaya gelmelerine yardımcı oldukları bebekleriyle bir araya geldiler. Şu anda değişik yaş aralıklarına gelmiş olan bebeklerini yıllar sonra tanıma imkânı bulan ebelerimiz aynı zamanda ayak izlerinin bulunduğu teşekkür belgelerini çocukların ellerinden aldılar.

Tepecik EAH’si Konferans Salonu’nda düzenlenen törene İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu, Başhekim Prof. Dr. Gökhan Akbulut, hastanede çalışan Ebeler, Biyologlar ve Laboratuvar Teknisyen ve Teknikerleri katıldı. Aynı zamanda doğumlarında yardımcı oldukları çocukların ve ailelerinin de katıldığı törende bebeklerle sürpriz bir şekilde yıllar sonra bir araya gelen ebeler, büyük sevinç yaşadı.

Törende 30 yılını aşmış Ebelere, Biyologlara ve Laboratuvar Tekniker-Teknisyenlerine hizmetlerinden dolayı Genel Sekreter ve Hastane Yöneticileri tarafından teşekkür belgesi verildi. 21-28 Nisan Ebeler Haftası ile birlikte 28 Nisan Laboratuvar Tekniker ve Teknisyenleri günü ve 16 Nisan Biyologlar Günü de kutlandı.

Bebekleriyle Nasıl Buluştular?

İzmir Kuzey KHB Genel Sekreterliği, Ebeler Haftası dolayısıyla ebeleri yıllar önce sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmelerine yardımcı oldukları bebekleriyle buluşturmak için harekete geçti. Hastane arşivinde çalışanların yardımıyla tek tek belirlenen bebekler ve anneleri aranarak törene davet edildi. Bu buluşmayı ebedi kılmak adına da bebeklerin doğum dosyalarında bulunan ayak izlerinin olduğu teşekkür belgeleri düzenlendi. Törene gelen çocuklar ebelerine bu teşekkür belgeleriyle beraber çiçek vererek haftalarını kutladılar.

Tören sonunda böyle sıra dışı bir kutlama karşısında çok şaşırdıklarını ve bu güzel sürprizden dolayı çok mutlu olup duygulandıklarını ifade eden çalışanlar Genel Sekreterliğe organizasyondan dolayı teşekkürlerini ifade ettiler.
 

ebeler
haftası'nda
sürpriz
buluşma!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir