Medimagazin logo

DSÖ'den Refah'ın kapanmasından bu yana ilk tıbbi tahliye

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 7 Mayıs’ta Refah sınır kapısının kapanmasından bu yana dün ilk kez 21 hastanın tedavi edilmek üzere Gazze dışına gönderildiğini duyurdu.
Kaynak: DHA
DSÖ'den Refah'ın kapanmasından bu yana ilk tıbbi tahliye
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus açıklamasında, “Dün 21 hastanın Gazze dışına tahliye edilmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Bu, 7 Mayıs'ta Refah sınır kapısının kapatılmasından bu yana gerçekleşen ilk tahliye. Halen 10 binden fazla hastanın tıbbi tahliyeye ihtiyacı var. Refah ve Karem Şalom da dahil olmak üzere mümkün olan tüm güzergâhlar üzerinden Mısır'a, Batı Şeria'ya, Doğu Kudüs'e ve gerektiğinde diğer ülkelere tıbbi tahliyelerin kolaylaştırılması çağrısında bulunuyoruz.

Tıbbi tahliyelerin sürdürülmesi ve sürecin güvenli, zamanında, şeffaf ve organize bir şekilde yürütülmesi çağrısında bulunuyoruz. Bu hastaların acilen Gazze'de alamayacakları hayat kurtarıcı özel bakıma ihtiyaçları vardır” dendi.

dso
refah
tibbi tahliye
Yorum (2)
Dr
yani boşaltma oyununun kurnazca tezgahı.bizde çadır kurup sonra evlere alıp suriyeyi boşaltıp,suriyeye pyd yerleştirme oyunu gibi.bunu güya iyilik olarak söylüyor.bizdede iyilik ayağı ile oynayan oyuncular gibi.alayınıza hesap olacak zerre şüphe etmeyin.herşeyin farkındayız.
Cevapla
Dr
açık ve net söylüyorum; pkk ve uzantısı olan kıyı kenarından geçen ( can yakan katleden caniliği yol edinmiş), i̇srail, abd, batı ile iş tutarak mazlumlara bedel ödeten ortada iyi görüntü veren oyuncular dahil; her suçun bedeli sorulacak.hemde aklınıza gelemeyecek şiddette.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir