Medimagazin logo

Doktorun nöbetinin bitmesini bekledi ve ...

Türkiye'de son dönemde artan doktorlara ve sağlık personellerine yönelik şiddet vakalarına bir tanesi de Rize'nin Çayeli ilçesinde yaşandı. Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görev yapan doktor Abdullah Yağcı hasta yakınlarının sopalı saldırısına uğradı.
Doktorun nöbetinin bitmesini bekledi  ve ...
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre, dün acil servise hasta getiren H.Y., nöbetçi doktor Abdullah Yağcı'dan hastasına serum takmasını istedi. Hastanın serum takılmasını istememesi üzerine pratisyen doktor Abdullah Yağcı, hasta istemediği sürece zorla bir uygulama yapamayacaklarını belirtti. Hasta yakınının tepkisi üzerine çıkan tartışma güvenlik görevlileri ve vatandaşların araya girmesi ile yatıştırıldı. Dün hastane içerisinde yaşanan tartışma sonrası hasta yakını doktorun nöbeti bitirmesini bekledi. Nöbet bitimi hastaneden ayrılarak evine giden Dr. Abdullah Yağcı hastane önünde bulunan taksi durağının yanından geçerken yüzünü göremediği kişi tarafından saldırıya uğradı. Ne olduğunu anlamadan bir anda şiddete maruz kalan Dr. Abdullah Yağcı kollarıyla engel olmaya çalışırken uygulanan şiddet sonrası sopa kırıldı.

HASTANE ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Konuyla ilgili bugün Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi çalışanları ve Sağlık-Sen üyeleri tarafından hastane önünde basın açıklaması yapıldı. Sağlık- Sen Çayeli İlçe Başkanı Havva Ata Kantar, yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek "Darp olayını kınıyor ve lanetliyoruz. Bu son olayda gösteriyor ki toplumsal şiddet inanılmaz derecede artmıştır. Sağlık-Sen olarak her an ölümle burun buruna gelen hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalarak bir yandan da hayatlarını kaybetme riskiyle görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeli olduğumuzu ifade etmek isteriz. Toplumsam şiddetin boyutlarının yansıması olarak sağlık alanında ortaya çıkan bu tür menfur olaylar için gerekli düzenlemeler yaptırımlarıyla birlikte hayata geçirilmelidir" dedi.

doktorun
nöbetinin
bitmesini
bekledi
ve
...
Yorum (1)
Frankie Bellevan
bir tane de kendisi yapıştıramamış mı? hiç değilse biraz olsun içimiz soğurdu,rahatlardık. tasarlanarak,planlı,programlı yapılmış bir saldırı.adam uyanık,görevi başında saldırmamış diyecem amma diyemiyorum çünkü nöbetteyken araya birileri girmiş ve çirkin emellerine ulaşamamış.o yüzden de nöbetin bitmesini bekleyip pusuya yatmış.ne de olsa kurtlar vadisinde yaşıyoruz.belki de suç mahallinin dışarıda olması mahkeme tarafından hafifletici(zaten ceza yok da yine de maksat kitabına uysun)neden olarak görülebilir.hani yapılan kamu görevi aksatılmadı ya.vaziyet bu.büyük ihtimalle saldırgan bu durumu kendisini savunmak amacıyla mahkemeye çıkartılırsa dile getirir.belki de mahkemeye çıkmasına gerek bile görülmez. artık görev sonrası da rahat yok.saldırının nereden geleceği de hiç belli değil.herhalde gidiş geliş yol güzergahlarını değiştirme zamanı.sünnettir diyenler de var. uyanık ve tetikte olun,kendinize mukayyet olun.yoksa başkaları bize iyi mukayyet olacak.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir