Medimagazin logo

Doktorların iş bırakma eylemi için ‘tahrik' diyen imama, 1 yıl 8 ay hapis

Konya'da, Dr. Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından doktorların iş bırakma eylemine cuma hutbesinde tepki gösterip, “Bu, doktorların daha fazla öldürülmesini getirir, tahriktir" diyen imam Ahmet Gür, 'Suç işlemek için alenen tahrik' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi
Kaynak: DHA
Doktorların iş bırakma eylemi için ‘tahrik' diyen imama, 1 yıl 8 ay hapis
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Konya Şehir Hastanesi'nde görevli Dr. Ekrem Karakaya, geçen yıl 7 Temmuz'da, Yunak Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay'ın (39) silahlı saldırısında hastanedeki polikliniğinde yaşamını yitirdi. Annesinin ölümünden anjiyo ameliyatını yapan Dr. Karakaya'yı sorumlu tutan Akçay, aynı silahla da intihar etti. Karakaya'nın ölümünün ardından, duruma tepki göstermek için tüm yurtta doktorlar iş bırakma eylemi yaptı. 

Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi Kayalar Camisi'nde görevli imam Ahmet Gür cuma hutbesinde, "Dün hastanelerin hiçbir tanesi görev yapamadı. Bu, doktorların daha fazla öldürülmesini getirir, tahriktir" diyerek, doktorların iş bırakma eylemine tepki gösterdi. 

Gür, bu sözlerinin ardından başlatılan idari soruşturmada disiplin cezası alıp başka camiye görevlendirildi. Türkiye Tabipler Bildiği de imam Gür hakkında suç duyurusunda bulundu. Gür hakkında, 'Suç işlemek için alenen tahrik' suçundan dava açıldı.

Konya 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Gür, 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılıp, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. 

Doktorları hedef alan imama disiplin cezası verildi!
 

konya
imam
doktor
is birakma eylemi
ekrem karakaya
Yorum (4)
uzman
geri bırakın bugün, yarında bir geri daha bırakın, üçüncü gün affedin, dördüncü gün terfi edin. bu sağlıkta şiddete her kesimden herkes ama herkes bu bakış açısıyla devam ederse ki edecek gibi görünüyor, bundan sonra sebep olacağınız tüm olumsuz sağlık hizmet şartlarına sizde maruz kalacaksınız.
4
Cevapla
Geri bırakma
ceza meza yok yani.başka camide görevlendirilmesi niye? orada bu tür konuşmalar yapsın diye mi, yapmasın diye mi ?
5
Cevapla
Murat Kuş
i̇ki yılın altında alınan cezalar uygulamaya koyulmuyor. hükümet yeni bir yasal düzenleme ile her cezanın uygulanmasını sağlayacakmış, umarım gerçektir.
5
Cevapla
TİLKİ (dr)
imama hücuuuuuuummmmmmm
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir