Medimagazin logo

Doktorların güvenlik gerekçesiyle tayin istemeleri protesto edildi!

ırnak’ın Silopi İlçe Devlet Hastanesi'nde, doktorların güvenlik gerekçesiyle tayin istemeleri protesto edildi.
Doktorların güvenlik gerekçesiyle tayin istemeleri protesto edildi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SES Silopi şubesi tarafından organize edilen basın açıklamasına Silopi Belediye Eşbaşkanı Seyfettin Aydemir, Silopi eski Belediye Başkanı ve HDP Şırnak Milletvekili aday adayı Emin Toğurlu, Şırnak Barosu avukatları, HDP ve DBP Silopi ilçe teşkilatı üyeleri, sivil toplum kuruluşları, KESK bileşenleri ve vatandaşlar katıldı.
Grup adına basın açıklamasını okuyan SES Silopi ilçe temsilcisi Abidin Şakı, Silopi'nin, nüfusu itibariyle Türkiye’deki birçok il ve ilçeden büyük olduğunu söyledi. Türkiye’nin en aktif kapısı olan Habur Sınır Kapısı'nın Silopi'de olması ve uluslararası İpekyolu'nun şehrin tam ortasından geçmesinin nüfusu daha da arttırdığını belirten Şakı, "Bebek ölümleri, sakat doğum, düşükler, kalp krizi, solunum hastalıkları ve buna benzer bir çok hastalığın önüne geçilememekte ve bu vakaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi tamamen kontrolsüz olan İpekyolu'nda her gün trafik kazaları meydana gelmekte ve maalesef birçok insanımız uzman doktor yetersizliği ve sevk zincirinde yaşanan aksaklıklardan dolayı hayatını kaybetmektedir. Bu denli ciddi sorunlarla boğuşan ilçemizde halen başta dahiliye, genel cerrahi, dermatoloji ve kardiyoloji gibi hayati önem taşıyan branşlarda uzman hekim olmadığı gibi hastanenin yüzde 50'den fazla yükünü taşıyan acil serviste yeterli hekim ve sağlık personeli bulunmamaktadır. İlçemizde bu kadar hayati önem taşıyan sağlık sorunları varken, Bakanlığın yanlış politikaları ve yasal açıklarına dayanarak birçok doktor ve sağlık çalışanı normal şartlarda tayin durumundan gidemeyeceği yerlere güvenlik ve benzeri durumları bahane ederek tayin aldırmaktadır" dedi.

"SİLOPİ’DE CAN GÜVENLİĞİ SIKINTIMIZ YOK"
Silopi’de can güvenliği tehlikesinin bulunmadığını belirten Silopi Devlet Hastanesi'nde görevli anestezi uzmanı Dr. Halil İbrahim Ertaş ise, "İlçemizde doktorlarımıza, aile hekimlerimize yönelik bir can güvenliği sıkıntısı bulunmamaktadır. Burada acil servisimizde hekim sıkıntımız var, istifa eden gelmeyen hekimlerimiz oldu, şuan uzman hekimlerimizle Acil’de nöbete kalıyoruz. Acili çevirmekte zorlanıyoruz, hekim arkadaşlarımızı Silopi Devlet Hastanemize bekliyoruz" dişe konuştu.


Yapılan basın açıklamasının ardından 1 dakikalık oturma eylemi yapıldı.
Grup, daha sonra sessiz bir şekilde dağıldı.

milletvekili
belediye
başkanı
ses
yetkilileri...
doktorların
güvenlik
gerekçesiyle
tayin
istemelerini
protesto
etti!
Yorum (15)
agal
tabi canım. silopide hiçbir doktorun aracı ateşe verilmedi hiçbir doktora olaylar yüzünden dışarı çıkamadığı için icapa gidemediği için ceza verilmedi.yav he he.
0
Cevapla
Cahit Ketenci
Elbette doğuda her il ve ilçede can güvenliği sıkıntısı var.Populer olan bütün suçu doktora yıkmak.Haklılar.Eğer doktora saygıları varsa ne olursa olsun şiddete başvurmamalılar.Eğer doktorun görevini yapmadıklarını düşünüyolarsa hukuk mekanizması var önce iç hukuk olmadı dış hukuk.
0
Cevapla
drovuz
size hayırlı mesailer, içinizden çıkanlar batıdan gelmiyorsa gariban mecburilerin günahı ne...
0
Cevapla
sedat ayaz
Gerçekten can güvenliği sorunu olan birisine tayin verilse sorun yok.ama tanıdık vasıtasıyla böyle bir belgeyi alıp tayin olan kişi de var silopi devlet hastanesinde.
0
Cevapla
mehmet demirci
sadece tek şey söylüyorum, kim inanır kadir inanır anladınız siz onu
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir