Medimagazin logo

Doktorlar ‘Dev Adam’ın uzamasını durduramadı

‘Dünyanın en uzun adamı’ ünvanını 3 yıldır elinde bulunduran Sultan Kösen gördüğü hormon tedavisine rağmen 4.5 cm daha uzadı.
Kaynak: STAR
Doktorlar ‘Dev Adam’ın uzamasını durduramadı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

DEV adam Sultan’ın boyunun uzamasının öne geçilmiyor. 2 metre 46.5 santimetre ile en uzun boy, 27.5 santimetre ile en uzun el, 36.5 santimetre ile de en uzun ayaklara sahip olması nedeniyle Guinness Rekorlar Kitabı’nın 2010 baskısında yer alan Sultan Kösen’in boyu uzamaya, elleri de büyümeye devam ediyor. Mardin’in Derik ilçesinde dünyaya gelen 29 yaşındaki Sultan Kösen’in Guinness Rekorlar Kitabı’nın 2012 baskısı için Guinness hakemlerince gerçekleştirilen ölçümlerde, boyunun 4.5 santimetre uzayarak 2 metre 51 santimetreye, ellerinin de 28.5 santimetreye ulaştığı tespit edildi.

Hedefim 2015 Guinness Rekorlar Kitabı

Sultan Kösen, yaptığı açıklamada 2009 yılından sonra hayatını değiştiren ‘dünyanın en uzun adamı’ unvanının 3 yıldır kendisinde olduğunu, rekoru daha uzun bir süre kimseye kaptırmamakta kararlı olduğunu söyledi. Kösen “Avrupa ülkelerinde düzenlenen tanıtım ve şov programlarına katıldım. İngiltere’deki bir TV kanalı tarafından belgeselim hazırlandı. Dünyanın en uzun adamı unvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’nın 2010, 2011 ve 2012 baskısında yer aldım. Uzamanın önüne geçmek için tedavim sürüyor. Hedefim 2015 yılına kadar bu rekoru korumak” dedi. Kösen, bu yıl evlenip bir yuva kurmak istediğini de sözlerine ekledi.

doktorlar
‘dev
adam’ın
uzamasını
durduramadı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir