Medimagazin logo

Doktordan geçmiş tarihli rapor istedi, Alamayınca....

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Taş, Manavgat Devlet Hastanesinde bir doktorun bir hasta ve hasta yakını tarafından darbedildiğini bildirdi
Doktordan geçmiş tarihli rapor istedi, Alamayınca....
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANTALYA - Manavgat Devlet Hastanesinde ortopedi uzmanı bir doktorun hasta ve hasta yakını tarafından darbedildiği bildirildi.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Taş, yaptığı yazılı açıklamada, Manavgat Devlet Hastanesinde ortopedi uzmanı Op. Dr. Ersel Ünal'ın görevi başında bir hasta ve yakını tarafından darbedildiğini belirtti.

U.M. adlı hastanın 7 Haziran Cumartesi günü hastanenin acil servisine müracaat ettiğini, yapılan tetkiklerde sol elde yumuşak doku travması tespit edildiğini anlatan Erdoğan, hastanın tedavisinin tamamlanarak istirahat raporuna gerek görülmeden ortopedi polikliniğine kontrol önerisi ile gönderildiğini kaydetti.

Hastanın, 9 Haziran Pazartesi günü Ünal'ın polikliniğine yeniden gelerek, cumartesi gününden başlamak üzere geçmiş tarihli istirahat raporu istediğini bildiren Taş, açıklamaya şöyle devam etti:

"Ünal'ın geçmiş tarihli rapor veremeyeceğini belirtmesi üzerine hasta, doktora hakaret ve küfürler savurdu. Ardından bir arkadaşıyla Ünal'a fiili olarak saldırdı. Yaşanan olay sonrası Ünal'ın sol üst dudak ve göz çevresinde ödem tespit edildi. Dr. Ünal'a 2 gün istirahat verildi. Konuyla ilgili olarak Manavgat Devlet Hastanesi tarafından beyaz kod istemi devreye sokuldu. Adli müracaat yapıldı, ilgili kişiler gözaltına alındı."

Türk Ceza Kanunu'na göre kasten yaralama söz konusu olduğunda kişilere 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilebildiğini vurgulayan Taş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Bazı hasta veya yakınlarının uygunsuz talepleri sağlık çalışanlarına yöneltildiği durumlar gündeme gelmektedir. Sağlık çalışanları, kişiyi şifa ile evine göndermekle yükümlü olmanın yanında mevzuatlara uygun şekilde görevini yerine getirmekle de mükelleftir. Uygunsuz talepler sonrası 'red' cevabı ile karşılaşan kişiler, şiddet kullanmaya teşebbüs etmektedir. İnsanüstü bir özveri ve fedakarlık örneği göstererek 7 gün 24 saat halkımıza hizmet veren doktorlarımıza ve sağlık personellerimize sözlü ve fiziksel şiddet uygulayan kişi ve kişileri nefretle kınıyoruz. Son 10 yılda sağlık alanında gelinen noktayı hatırlatarak halkımızın desteğini bekliyoruz. Ayrıca bu tür olayların kurumumuz adına takipçisi olacağımızın da önemle altını çiziyoruz."

 

manavgat devlet hastanesi
doktora şiddet
rapor
hasta
erdoğan taş
Yorum (4)
murat 124
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği acaba adi gecen hastahanede kac guvenlik gorevlisi calisiyordu..olay aninda nerelerde gorevlilerdi. zaten parasi doner sermayeden cikiyor benim ekmegimden kesiliyor dikin her kapiya bir tane olmadi 2 plk e bir dikin.. tok acin halinden anlamazmis..vuku bulan elim olaylarda olayin tazminatini bashekim ve yardimcilari yada genel sekretere rucu ettireceksin ki guvenlik neymis herkes gorsun
1
Cevapla
port
geçmiş tarihli adam c.tesi acile gelmiş.kaydı var.p.tesi polikliniğe gelsin diyen doktora gitmiş.doktor da verebilirmiş.verseydi devlet zarar ederdi.doktor devletini sevmenin bedelini ödemiş.bakalım devlet ona ne kadar değer veriyormuş.2 sene sonra karar ne olacakmış.mış muş.doktorun bundan sonra fikri ve zikri ne olurmuş.
1
Cevapla
h.u
Bizim eski bakan vardı ya şimdi adını hatırlayamıyorum (ismini bilinçaltımın neresine sokuşturmuşsam öyle) onun tedavi protokolünde var bu olay; Geçmiş güne ait rapor kibar bir dille istenir, eğer doktor vermezse hafif hafif kükrenmeye başlanır ve arada bir küçük küçük fiziksel temaslarda bulunulur,eğer hala rapor verilmiyorsa, fiziksel müdahalenin dozu artırılır, en nihayet kafa göz girilir. Göz altına alınma durumu olursa mağdura yatılır.
1
Cevapla
elif yıldırım
kendisi tanıdığım bir doktor,vakti zamanında kendisinin hastasıydım sayesinde kolum kurtuldu.tanıdığım kadarıyla kibar,size gerçekten yardımcı olmaya çalışan işini seven bir doktor.geçmişe dair rapor vermemesi yerinde bir davranıştır,işine gelmeyince eşkiyalık yapmak bu kadar kolaymı,doktorumuzu seviyor,yapanları kınıyoruz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir