Medimagazin logo

Doktora şiddetin arkası kesilmiyor: Randevulu gasp

Antalya'da randevu alarak İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Aysel Oktay'ın özel muayenehanesine gelen bir çift, bıçak zoruyla doktoru etkisiz hale getirip, elini ayağını ve ağzını bağladı. Şahıslar bilgisayar, cep telefonu ve hediyelik birkaç ziynet eşyasını çalıp kayıplara karışırken kadın doktor, sürünerek gittiği mutfakta bıçakla ayağındaki ipi kesip komşularından yardım istedi
Doktora şiddetin arkası kesilmiyor: Randevulu gasp
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, saat 14.40 sıralarında Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesi 122 sokakta bir apartmanın 1. katındaki İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Aysel Oktay'a ait özel muayenehanede meydana geldi. Eşinin rahatsız olduğunu ileri süren bir kadın, randevuyla saat 14.20 sıralarında muayeneye geldi. Burada bir süre sıra bekleyen çift, içeride yalnız olan Dr. Aysel Oktay'ı, bıçak zoruyla etkisiz hale getirip, daha sonra iple ayağını elini ve bezle ağzını bağladı.

Bu sırada kendilerine karşılık veren Oktay'ı darp eden şahıslar, iş yerinde bulunan bilgisayar, cep telefonu, hediyelik birkaç parça ziynet eşyasını çalıp kayıplara karıştı. Olay sonrası sürünerek mutfağa kadar giden Oktay, burada ayağındaki ipi kesti. Olayın şokuyla hızla aşağıya inen Oktay'ın elindeki ipi ise komşusu berber Hasan Ali Çoban kesti ve durumu polise bildirdi. Karı koca olduğu ileri sürülen çifti yakalamak için polis geniş çaplı inceleme başlattı.

"ELLERİ AYAKLARINI BAĞLADILAR"

Bina girişinde esnaflık yapan Hasan Ali Çoban, "Bir karı koca çift doktor olan Aysel Oktay hanımın yanına geliyor. İçeriye girip bıçak çekip kıpırdama seni öldürürüz diyorlar. Elini ağzını ayağını bağlıyorlar. Ziynet eşyasını alıyorlar. Kasanın anahtarını istemişler. Laptop ve ziynet eşyasını aldılar. Telefonlarını aldılar. Ayağını kendi kesmiş elini de ben ipleri de ben kestim. Hemen polisi aradım" dedi.

doktora şiddet
gasp
aysel oktay
Yorum (4)
dr.metin
ACİLLERDE DEVAMLI HAKARET, ŞİDDET VE SALDIRI VAR.MAHKEME MAHKEME GEZMEKTEN BIKTIK.SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIKTA ŞİDDETİ DESTEKLEMEKTEN VAZ GEÇMELİDİR.BIKTIK USANDIK ARTIK.
28
Cevapla
dr
Bu tür yaratıklarla normal insanın baş etmesinin imkanı yok. İşin kötüsü bu yaratıkların ne zaman, nerede ve nasıl ortaya çıkacağı da belli değil. Ömrünü dünyanın en uzun ve en zor tahsiline ve mesleğine adamış doktorun bir hiç uğruna harcanmasına da hiçbir vicdan elvermez. Çözüm geliyor, hatta geldi. A.B.D. de nöbetçi robot hekim RP-7, acilde hastayı karşılıyor, yani hasta ve yakınlarıyla muhatap olan robot. Şiddet,darp,cinayet,hakaret,tehdit vuku bulduğunda insan hekim paçayı kurtarıyor. Amerika’da uygulamaya girmiş darası başımıza. Vatandaş robota şiddet uygularsa,parasını verecek, vermezse devlet malına zarar vermekten içeri girecek. Ülkemizde şiddet anında biter, sağlıkçı huzura kavuşur! Polis, güvenlikçi de robot olucak tabii… ROBOCOP !!! Sıkıysa dokun…
8
Cevapla
Erkan
Yalnız bu bir hırsızlık olayı.
3
Cevapla
dr.çetin
doktor olmaktan utanıyorum.sağlık çalışanı devamlı saldırı ve küçültücü hakaretlere uğramaktadır.özellikle acillerin durumu perişandır.şamaroğlanı olduk.içimize ata ata dert küpü olduk.devamlı 'şiddete karşı iletişim dersi' alıyoruz.ama karşı taraf şiddeti hiç son bulmuyor.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir