Medimagazin logo

"Doktor zorbaların şamar oğlanı değildir"

Hasta yakınlarının saldırıları doktorları bezdirdi
Kaynak: HABERTÜRK - Müslim SARIYAR
"Doktor zorbaların şamar oğlanı değildir"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Esenyurt Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde doktorlara karşı hasta yakınlarının gerçekleştirdiği saldırılar dün düzenlenen bir basın açıklamasıyla protesto edildi.

 

Basın açıklamasını yapan Memur-Sen Konfederasyonu İstanbul İl Başkanı Durali Baki , "Son zamanlarda Esenyurt Devlet Hastanesi'nde zorbalar tarafından uygulanan şiddetin dozu artarak devam etmektedir. Sağlık çalışanları elinden gelen en iyi çabayı göstermektedir . Sağlık çalışanları insanlardan şiddet ve küfür değil teşekkür beklemektedir. Sağlık çalışanları şehir eşkıyalarının ve zorbaların şamar oğlanı değildir. Bir an önce bu konuda tedbir alınması gerekmektedir" dedi.

Saldırılan devam etmesi halinde iş yavaşlatma ve iş bırakma eylemlerini gerçekleştireceklerini söyleyen Baki, "Halkımıza büyük bir görev düşmektedir. İçinizdeki bu eşkıyalara tepki gösterin ve sizlere şifa dağıtan arkadaşlarımıza sahip çıkın. Sağlık Bakanlığı, Esenyurt Devlet Hastanesi'ne hekim göndermekte zorlanıyor, gönderse bile birkaç gün sonra arkadaşlarımız görevden istifa edip geri gidiyorlar. Eğer kendi geleceğimize sahip çıkmak ve bu şiddetin son bulmasını istiyorsak bu tarz eşkıyaların karşısında hep beraber durmamız gerekmektedir" diye konuştu.

 

3 gün önce hasta ve hasta yakınının saldırısı sonucu burnu kırılan röntgen operatörü Mehmet Özsarı, "Esenyurt Devlet Hastanesinin bu saldırılar öncesinde, hizmet konusunda hiçbir yetersizliği yoktu. Fakat sağlık çalışanları sürekli şiddete maruz kaldığı için buraya gelmiyor ve gelenlerde bu olaylar sebebiyle burada kalmıyor bizimde imkânımız olsa bizde bu şartlar içinde çalışamayız" dedi.

 

20 gün önce saldırıya uğrayan Başhekim Yardımcısı Abdullah Kesgin de "Saldırılar başlamadan önce acil serviste 14 hekim halinde hizmet vermekteydik. Şimdi ise bu sayı dörde düştü. Bunun sebebi doktora yapılan saldırılardır. Bu 4 doktorumuz dönüşümlü olarak çalıştıkları için acil serviste sadece bir doktor 600 nüfuslu kente tek başına hizmet vermeye çalışmaktadır. Hekim arkadaşlarımız bu saldırılar nedeniyle Esenyurt Devlet Hastanesi'ne görev yapmak istemiyorlar" dedi. Basın açıklamasının sonunda hastane çalışanları, Acil Servis'in girişine saldırıları kınayan bir afiş astı.

"doktor
zorbaların
şamar
oğlanı
değildir"
Yorum (5)
gölgelice
Acaba kimler bizi bu halde görüp zevkten dört köşe oluyordur, "hakketmişlerdir" derken ağzını dolduruyordur, 184 ler, hasta hakları açıp vatandaşı kışkırtıyordur. Kaç kurumun alo şikayet hattı var? Kaç tanesi faal? Hastaneye gelen zaten bu doldurmalarla şikayet edecek bahane arar duruma geldi. Ne yapalım? Biz de kendi başımızın çaresine mi bakalım?
0
Cevapla
Metin Gökdeniz
Bence bakanlık bu söylemden hiç hoşlanmamıştır. Onları rahatsız etmeyecek şekilde "Her koşulda hasta tatmini itinayla yapılır." şeklinde değiştirelim mi?
0
Cevapla
Dr.Cevdett
Acillerde çalışan hekimler halkımız tarafından sürekli taciz edilmekte, sağlık müdürlükleri ve hastane yönetimleri acilde çalışan hekime yeterince maddi-manevi destek vermediğinden tüm hastane acilleri boşalmak üzeredir. Bu konuyla ilgili özellikle acil tıp derneğinin etkin girişimini beklemekteyiz.
0
Cevapla
Dr. M.K.
Halkdan medet ummayı bırakın! Doktor dayak yiyince, 'olsun, başka doktor yok mu' gibi son derece vicdansız,İQsu düşük bir cevap verebilen, en ufak bir kınama refleksi göstermeyen adamlarla hiç bir şey olmaz...Bir saldırıya uğrandığında, güvenlik kuvvetleri gelene ve ilgili kişiler hakkında işlem yapana kadar o acile hasta kabulü yapılmasın!Gerekirse hiç yapılmasın.Sorumluluk, darp edende ve darp edene çanak tutan ilgililerdedir...
0
Cevapla
H.C.
'My' rumuzlu zihniyet iktidarda zaten!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir