Medimagazin logo

Doktor vekilin şehid cenazesindeki tavrı şaşkınlık yarattı

İdlip’de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesindeki cenaze namazı esnasında İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un cemaatin önüne geçip fotoğraf çektirmesi şaşkınlıkla karşılandı.
Doktor vekilin şehid cenazesindeki tavrı şaşkınlık yarattı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İdlip'teki saldırıda şehit olan 36 Mehmetçik'ten Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin dün memleketi Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.


Dr.Aylin Cesur Twitterda #FotoğrafınBatsın etiketiyle büyük tepki topladı


Şehit Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin'in, Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından kıldırılan cenaze namazı esnasında İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, cenaze namazı kılanların önüne geçerek tek başına ilk önce namaz kılıyormuş gibi poz verdi ve ardından da ellerini açıp cemaatle birlikte dua etti.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Milletvekili Cesur'un bu hareketi şaşkınlıkla karşılanırken, bu anları da kendi danışmanı cep telefonu ile görüntüledi. Milletvekili Cesur tarafından sosyal medyada paylaşılan bu fotoğraflar bir taraftan tepki çekerken bir yandan da şaşkınlıkla karşılandı. (İHA)

 

 

aylin cesur
cenaze namazi
Yorum (13)
Nrş
Siyaseti eleştiriyoruz belki haklıyız belki bir anlık öfke belkide haksızlık ediyoruz.Biraz daha sakin, ön yargılardan uzak ve doğruyu yanlıştan ayırtederek daha yapıcı, ileriye dönük insanlığa faydalı olacak tutumlar içinde olmalıyız.Dunyayı değiştiremeyiz ,kötüler iyiler,zulüm haksızlık,caniler insanliktan çıkmışlar ,katiller vede ideoloji kurbanı olan kendi cehaletini nihai doğru zannederek herkesi yanlış görecek kişiliğe sahip insanlar olacak ne yaparsak yapalım olacak.Önemli olan biz kendimizi bilen,bir anlık değerlendirme veya bir olay ile herşeyi bir sebebe veya kendimizce çözeceğimiz metoda bağlama düşüncesi ile herşeyi yıkıp dökecek bir yaklaşıma girmeden insan olarak iyi niyetli olmaya,adil olmaya,empati yapmaya,huzurlu bir ortam için daha akılcı vede ileriye dönük topluma faydalı olacak bir bakış açısı ile olur olur daha iyi olur diyebilecek bir yanımızı mutlaka canlı tutarak huzuru bozmadan vebale girmeden daha ileri görüşlü , daha sakin ,daha pozitif olmaya çalışmamız lazım.Mutkaka birbirimizi eleştirecek beğenmeyecek,cahil yobaz,dinsiz müşrik,Atatürk'ü veya cumhuriyeti,İslami veya milli manevi etnik değerleri kullanan özellikler birbirimizde bulacağız.Bunun üzerinden bunların kavgası değil bu dürtülerin veya bu haller içinde yetişmenin bizdeki izlerinden sıyrılarak daha iyi nediri bulma adına saygılı sakin anlayışlı biraz daha sabırlı ama mutlaka adil olarak,her çeşit insanın bu ülkede bişekilde yaşayacağını böyle böyle bir ülke olunacağını unutmadan kesinlikle parti ideoloji etkisi ile HAK tan adaletten sapmadan, huzuru bozacak her sebebe etken olmama adına söz ve eylemlerimize dikkat ederek kötülüğün iyiliğe,kötülerin iyilere vereceği zararı önlemekte ne kadar payımız olursa bu bize şimdilik yeterli diye düşünüyorum.
2
Cevapla
Haluk Yüksel
Bu düpedüz şov olmuş.Milletvekili olmuşsun ama insan olamamışsın! "Dindar gibi" görünmeye çalışacaksan git başka yerde yap şovunu ! Namaz kılan cemaatin önüne atlayıp danışmanına fotoğraf çektirerek değil. Ateş düştüğü yeri yakar demişler, kadının umrunda mı o ana kuzusunun ailesinin acısı? Sanki düğüne gelmiş kadın suratında bir sahte ciddiyet olsun bari! YAZIK!!
15
Cevapla
Nrş
Belki önemsemiyorsunuz ,belkide bilmeyerek bu kelime kullanılıyor.YARATMAK sadece Cenab ı ALLAH a mahsustur.Alemlerin Rabbi olan Rahman ve Rahim olan ALLAH ın dışında herşey fanidir.Sebebiyet vermek,yol açmak,yapmak,icat etmek,üretmek,başarmak ....vesaire yaratılmış olanlar için kullanılabilir fakat yaratmak kelimesini devamlı; aciz ,gelip geçici, bahşedilen kadarı ile ilme kudrete sahip faniler için kullanmak gerçekten çok yanlış ifade şekli.
15
Cevapla
Nrş
Siyasetin bir bedeli olduğunu ,oy alıp ülkenin sahibi olmadığınızı sadece maaş alıp diğer insanlar gibi,Dr hemşire öğretmen polis gibi görevli olduğunuzu olması gerekenin ne olduğunu ilerde anlamanızı Rabbimden niyaz ederim.Bu millete herşey reva ayrı konu fakat herşeyin hesabı olacağını bu gün tuzu kurular anlar insaAllah.Bu ülke bu milletin.Siyasiler görevini yapar maaş alır gerisinin DNA niza kadar sadece siz değil Eritrositinize kadar didik didik ,kıymık kıymık, rende rende aklınıza gelmeyecek derece ve şiddette medya patron siyasi bürokrat hesabının sorulmasını istiyor bekliyorum.
10
Cevapla
Eray Karahacıoğlu
Kanaatimce haber yanlı verilmiş, konu eğer şehit cenazesinde siyasi amaçla safta yerini almak ve çekilen fotoğraflardan siyasi fayda ummak olsaydı ön saflarda isimlerini saymaya gerek yok pek çok siyasetçi var. Asıl konu kadınların cenaze namazı için saf tutulduğunda önde yer almamaları gerektiğine dair gelenek ve anlayış. Dr. Aylin Cesur bilerek ve bilmeden duruşu ile kural ihlali yapmış. Şehidimize Allahtan rahmet diliyorum...
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir