Medimagazin logo

Doktor tırmalayan(!) hasta yakınına hapis cezası

Erzurum’da yaşayan 23 yaşındaki Elanur Y. Palandöken Devlet Hastanesi’nin Acil Servisinde görevli Dr. Çağla Çilem Han’a 'geri zekalı' deyip, kolunu tırmaladığı için 1.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezayı erteledi.
Kaynak: HÜRRİYET
Doktor tırmalayan(!) hasta yakınına hapis cezası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, 10 Temmuz 2014 günü saat 04.20’de merkez Yakutiye İlçesi’ndeki Palandöken Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Elanur Y., gece hastalanan oğlu  4 yaşındaki D.Y.’yi Palandöken Devlet Hastanesi’ne götürdü. Acil serviste görevli Dr. Çağla Çilem Han, hastanede çocuk servisi olmadığı için Elanur Y.’ye oğlunu Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürmesini söyledi. Bunun üzerine sinirlenen Elanur Y., Dr. Çağla Çilem Han’a ’geri zekalı’ dedi ve kolunu tırmaladı. Kolunda çizik oluşan Dr. Han, Elanur Y.’den şikayetçi oldu.

'AMBULANS VERMEYİNCE SİNİRLENDİM'

Elanur Y. hakkında Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Hakim karşısına çıkan Elanur Y., olay günü oğlunun kulağının ağrıdığını bu nedenle hastaneye gittiklerini anlattı. Dr. Çağla Çilem Han’dan oğlunu muayene etmesini istediğini belirten Elanur Y., "Doktor, hastanede çocuk acil servisi ve çocuk uzmanı olmadığından oğlumu Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürmemi istedi. Ben de ambulansla gönderilmemizi istedim. Bize ambulans vermeyince sinirlenerek ’geri zekalı’ deyip, kolunu tırmaladım" dedi.

CEZA ERTELENDİ

Mahkeme, Elanur Y.’yi ’kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçundan 1 yıl 15 gün hapis, ’kasten yaralama’ suçundan da 5 ay olmak üzere toplam 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına mahkum etti. Mahkeme, cezayı erteledi.

doktor
tırmalayan(!)
hasta
yakınına
hapis
cezası
Yorum (1)
bigmücahid2002
5 yıl boyunca suç işlemez ise bu da silinecek yani yaptığı tamamen yanına kalacak. İşte muhteşem Türk adalet sistemi! Bence bu haberleri yapmayın çünkü millet artık yaptığının yanına kar kaldığını iyice öğrendi. Mesela benim de devam eden bir şiddet davam var ; ilk duruşmasına gitmedim. Sonrakilerine de gitmeyeceğim çünkü yine böyle olacak , niye vakit kaybedeyim? O zaman niye dava açtın dersen o anki olayın siniri ile , ne yapayım , çaresizlik işte !
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir