Medimagazin logo

Doktor darp edenlere 17'şer yıl hapis cezası talebi

Adana'da bir doktorun darp edilmesiyle ilgili tutuklanan 3 sanık hakkında hapis cezası istemiyle dava açıldı
Doktor darp edenlere 17'şer yıl hapis cezası talebi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Adana'da bir doktorun darp edilmesiyle ilgili tutuklanan 3 sanık hakkında 17'şer yıl 10'ar aya kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Adana 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianameye göre, 23 Ekim'de düşme sonucu yaralanan Y.A, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Hasta Y.A'nın kardeşleri Z.A. (53), İ.A. (48) ve M.A. (43), kendilerine söylenen ameliyat saatinin geçtiğini öne sürerek beyin cerrahi servisinde görevli hemşireler G.E. (22) ve D.K'yi (25), ''Bizim hastamız ne zaman ameliyata alınacak. Hemen ameliyata alın, yoksa bu hastaneyi yakarız'' diye tehdit etti.

Görevlilerin çağırması üzerine gelen doktor H.R.K, hasta yakınlarını, ''Beyninde tümör olan küçük bir çocuğun acilen ameliyat olması gerekiyor. Ondan sonra sizin hastanızı ameliyata alacağız'' diyerek sakinleştirmeye çalıştı.

Bunun üzerine 3 kişi, küfür ederek doktor H.R.K.'ye saldırıp, darp etti. Doktor H.R.K.'nin aldığı darbeler sonucu iki kaburga kemiği kırılırken, gözaltına alınan 3 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

İddianamede en üst sınırdan ceza talep edilen 3 sanık hakkında hakkında , ''Kemik kırığı meydana gelecek şekilde yaralama'' suçundan 6 yıl 9 ay, ''Birden fazla kişiyle tehdit'' suçundan 8 yıl 9 ay ve 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'' suçundan da 2 yıl 4 aya kadar olmak üzere, her biri için 17'şer yıl 10'ar aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

sağlıkta şiddet
hapis cezası
adana
Yorum (5)
Op.Dr.Gökhan Gökçe
Ohhh işte bu ceza verilirse uzun zamandan beri kaybettiğim hukukun ve adeletin üstünlüğüne tekrar inancım geri gelecek. Adelet öyle güçlü olmalı ve insanlar bunu böyle bilmeli ki ben hastaneyi basarım,acilde camı çerçeveyi indiririm üstüne birde doktoru pataklarım bana da hiçbir şey olmaz diyemesin... HUKUK; EKMEK OLMADAN BİLE YAŞANIR AMA SEN OLMADAN YAŞANMAZ... BUNU LÜTFEN BU TOPLUMA TEKRAR İSPATLA...
0
Cevapla
UZM. DR ELİF
hepsini Allah bildiği gibi yapsın. Ama bu dünyadada cezalarını çeksinler inşallah. Eğer bu kararlar verilirse ilk defa bir hakimin gözünden öpecem
0
Cevapla
acil
doktor saldırılar karşısında çaresiz kalıyor.mahkeme mahkeme sürünüyoruz.acillerde doktorlar perişan olmuş durumda.
0
Cevapla
bozeren
17 yıl dava açılmış olması, adamların içeri atıldığı anlamına gelmiyor. hekim yine sahipsiz. sağlıkçı yine perişan.. türkiye'de sağlık reformu iyi kötü yapıldı ama, bu ve benzeri davaların sonuçlarında görüldüğü üzere, bu memlekette esaslı bir HUKUK REFORMU şart. böylece aym'nin aşı kararındaki garabet durumlar da oluşmaz.herkes "kendi" "iş"ini "yapar".
0
Cevapla
bozeren
bu arada, genç hekim kardeşimize geçmiş olsun dilerim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir