Medimagazin logo

Diyanet Mekke ve Medine Hastaneleri hacı adaylarının hizmetinde

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kutsal topraklarda 7 gün 24 saat ücretsiz olarak sunduğu sağlık hizmetleri hacı adaylarının yüzünü güldürüyor.
Kaynak: CİHAN
Diyanet Mekke ve Medine Hastaneleri hacı adaylarının hizmetinde
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Hastanesi başhekiminin verdiği bilgilere göre sağlık hizmetleri çerçevesinde Mekke’de bir hastane, 13 sağlık ocağı ve 2 sağlık merkezi hacı adaylarının hizmetine sunuldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait, Mekke ve Medine’de hastane, sağlık ocağı ve sağlık merkezlerinde 1 başhekim, 5 başhekim yardımcısı, 1 başhemşire, 68 uzman doktor, 69 uzman pratisyen olmak üzere toplam 423 personel ve 11 ambulansla hacı adaylarına 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Sağlık merkezlerine Türkiye’den getirilen 270 kalemden oluşan 3 tır dolusu ilaç tanı, teşhis ve tedavileri yapılan hacı adaylarına ücretsiz olarak veriliyor.

Mekke hastanesinde dahiliye, kulak- burun- boğaz (KBB), göz hastalıkları, göğüs hastalıkları, nöroloji, üroloji, psikiyatri, kadın doğum, kardiyoloji, genel cerrahi, enfeksiyon hastalıkları, cildiye, ortopedi, aile hekimliği, ultrason, diş ve acil polikliniği olmak üzere 17 poliklinikte hizmet veriliyor.

132 yataklı Mekke hastanesinde servis odalarının tamamı Sağlık Bakanlığı'nın standartlarına uygun olan nitelikli oda statüsünde kuruldu. Yatarak tedavi görmek durumunda olan hacı adayları, 2-3 kişilik, tuvalet ve banyolu odalarda sağlık hizmeti alıyor.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı hastane, sağlık ocağı ve sağlık merkezleriyle Türkiye’den gelen hacı adayları dışında yabancı hacı adaylarına da acil vakalarda hizmet verilebiliyor.

diyanet
mekke
ve
medine
hastaneleri
hacı
adaylarının
hizmetinde
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir