Medimagazin logo

Diş kliniğinde FETÖ toplantısı: 3 diş hekimi 2 doktora gözaltı

Konya'da polisin FETÖ/PDY soruşturması kapsamında operasyon düzenlediği diş hekimliği kliniğinde toplantı düzenleyen 3 diş hekimi, 2 doktor, 1 avukat, 1 iş adamı ve mesleğinden ihraç edilen 1 üsteğmen gözaltına alındı. 8 şüpheli, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı
Kaynak: DHA
Diş kliniğinde FETÖ toplantısı: 3 diş hekimi 2 doktora gözaltı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, bazı örgüt üyelerinin yeniden yapılanma içinde olduğu bilgisine ulaşıldı. Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, halen örgütte aktif görev alan ve örgüte finansman sağlayan örgütü üyelerinin gaybubet' olarak adlandırdıkları gizli bir adreste toplantı yapacağını belirledi.

Diş kliniğinde FETÖ toplantısı 

Araştırmasını derinleştiren polis, toplantının Selçuklu ilçesi Musalla Bağları Mahallesi'nde bir diş hekimliği kliğinde yapılacağını saptadı. Ekipler, toplantı sırasında kliniğe operasyon düzenledi. 

Operasyonda, iş yerinin bodrum katında toplantı yapan 3 diş hekimi, 2 doktor, 1 avukat, 1 iş adamı ve mesleğinden ihraç edilen 1 üsteğmen gözaltına alındı. 

Şüphelilerden 5’i hakkında daha önce de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında işlem yapıldığı, diğer 3 kişinin ise örgütle irtibat ve iltisaklarının olduğu tespit edildi.

 

'F' serisi dolar ele geçirildi

Klinikte ve şüphelilerin araçlarında yapılan aramada ise gizlenmiş vaziyette sözde örgüt lideri Fetullah Gülen'e minnet duymayı simgeleyen 2’si 'F' serisi olmak üzere 6 adet 1 dolar, 7 adet 2 dolar ve örgüt finansmanında kullanıldığı üzerinde durulan 165 bin TL ele geçirildi. Şüphelilerin cep telefonlarında yapılan incelemede ise özel kriptolu yazışma uygulaması kullandıkları ve bu uygulamadan 'hizmet hareketi devam ediyor' yazılı mesajla toplantı yapacakları adresin konumunu paylaştıkları saptandı.   

8 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 

dis klinigi
feto toplantisi
doktor
dis hekimi
Yorum (5)
Son çırpınan
haşhaşiler tövbe etmez. çünkü din diye öğrendikleri imamlarının hezeyanlarına göre hepsi cennetlik. dine değil de imamlarına iman ettiklerinin farkında değiller. ölmeden kurtulamazlar. ölünce zaten geç olacak.
23
Cevapla
Ado
devlet bunlara acıyor bile.bunlar vatandaşa gram acımaz efsunlanmışlar
23
Cevapla
Devrimci Derviş
amerika kendi kurduğu terör örgütleriyle işi bitince bütün mensuplarını tek tek toparlıyor mu, yoksa tepelerindeki adamları temizleyip kökten mi çözüme gidiyor. bizimki terörle mücadele değil, teröristbaşıyla bilek güreşi.
9
Cevapla
Vatan
i̇dam gelmediği sürece bu hayinlerle böyle uğrasır dururuz.acilen idam idam idam.
3
Cevapla
Mc
tüm cemaat ve tarikatlar aynı
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir