Medimagazin logo

Denizci ve hemşirenin öpüştüğü tarihi fotoğraf hakkında şok iddia!

O fotoğraf bir fenomen... Amerika Birleşik Devletleri'nin, 1945 yılında Japonya'ya karşı zafer kazandığı gün (V-J Day - Victory over Japan Day) Times Meydanın'da bir denizcinin, bir hemşireyi öptüğü sırada çekilen fotoğraf tüm dünyaya "romantizmin yansıması" olarak yayıldı ve hafızalara öyle kazındı. Oysa bu fotoğrafın hikayesinin çok farklı olduğu ileri sürülüyor.
Kaynak: HÜRRİYET
Denizci ve hemşirenin öpüştüğü tarihi fotoğraf hakkında şok iddia!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


"Crates and Ribbons" blog sayfası, "The Kissing Sailor" isimli fotoğrafın aslında hiç de romantik bir anı ifade etmediğini ileri sürüyor.

LIFE dergisinden fotoğrafçı Alfred Eisenstaedt'in ölümsüzleştirdiği ve uzun süre kim oldukları bilinmeyen denizci ve hemşirenin kimlikleri uzun bir aradan sonra ortaya çıkmıştı. Fotoğraftakiler diş hekimi asistanı Greta Zimmer Friedman ile denizci George Mendonsa'ydı.

BİRBİRLERİNİ TANIMIYORLAR

Bu iki kişinin ise gerçekte birbirine yabancı oldukları, hatta daha da kötüsü bu öylesine 'romantik' görünen fotoğrafın aslında zoraki bir öpücük olduğu ileri sürülüyor.

"Crates and Ribbon" blogu, Greta Zimmer'ın tanıklığını yayınladı ve "Ben öpülmeyi tercih etmedim, adam hemen geldi ve beni yakaladı" diyen Greta Zimmer, "Onun yaklaştığını görmedim ve ne olduğunu daha anlamadan, kendimi bir mengene arasında sıkışmış buldum" ifadelerini kullandı.

"DENİZCİ ALKOL ALDI"

Buna göre Hemşire, diş hekimi asistanı aslında bunun bir öpücük değil, kimliği belirsiz bir sarhoşun zorla öpücüğüne maruz kaldığını söylüyor. O sırada kız arkadaşı ile birlikte New York'taki Times Square'da bulunan George Mendosa'nın 'zaferi' kutlamak için alkol aldığı belirtiliyor.

denizci
ve
hemşirenin
öpüştüğü
tarihi
fotoğraf
hakkında
şok
iddia!
Yorum (1)
AYŞE KARHAN YARİCİ
bu haberin haber değeri nedir ki burada yer alıyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir