Medimagazin logo

Cumhuriyet Tıp Fakültesi'nin acı günü

Sivas'ta bir süredir kanser tedavisi gören ve görev yaptığı hastanede hayatını kaybeden Yrd. Doç. Dr. İbrahim Serhat İçağasıoğlu için tören düzenlendi.
Cumhuriyet Tıp Fakültesi'nin acı günü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Serhat İçağasıoğlu (64), dün kanser tedavisi gördüğü hastanenin yoğun bakım servisinde hayatını kaybetti.

İçağasıoğlu için başhekimlik binası önünde tören düzenlendi. CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, törende yaptığı konuşmada, hastanenin değerli bir doktorunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Doktorumuzun hastanemize ve Sivasımıza yıllarca hizmetleri oldu. Hekim olarak herkesin beğenisini, kalbini kazanmış, beyefendi, nazik, çalışkan ve duruşuyla örnek olmuş bir insandı. Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Pediatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dilara İçağasıoğlu, eşinin bayrağa sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Törene, İçağasıoğlu'nun ailesi, hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Gökçe, doktorlar, sağlık çalışanları ile akademisyenler katıldı.

İçağasıoğlu'nun cenazesinin yarın Ankara'da toprağa verileceği öğrenildi.

dr. i̇brahim serhat i̇çağasıoğlu
cumhuriyet üniversitesi tıp fakültesi
Yorum (10)
bahadirdemirkilic
Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun çok sevdiğimiz bir hocamızdı .
0
Cevapla
Doç. Dr. Serdar Şıvgın
Sayın Hocamıza Allah'tan rahmet, eşine ve yakınlarına ve tüm tıp camiasına başsağlığı diliyorum. Üzüldük. Allah rahmet eylesin.. Doç. Dr. Serdar Şıvgın Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı
0
Cevapla
barış
Hocamız tıp fakültesinde öğrenciler için tıbbı sevdiren hocalarımızdan biriydi. allah rahmnet eylesin....
0
Cevapla
Doç. Dr Ali Osman Kaya
Çalışkan, iyi niyetli bir öğretim üyesi idi. Ve büyük bir özenle hastalarına ilgi gösterirdi.CÜTF'den bir çok başarılı ve çalışkan akdemisyen ve doktorun yetişmesine vesile olmuştur. Kendisine Allah cc 'dan rahmet diliyorum. Yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim. Mekanın cennet olsun....
1
Cevapla
Dr firdevs topal
Hocamıza Allahtan rahmet değerli ailesinede başşağlı diliyorum
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir