Medimagazin logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nargile için düzenleme sinyali

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tütün ürünleri kullanımıyla ilgili en etkin mücadeleyi bizim gerçekleştirdiğimizi kimse inkar edemez. Elektronik sigara denilen diğerinden farklı değil. Acımasız zarar vermeye devam ediyor. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Elimizden geleni yapacağız. Nargile sigaradan daha az zararlı değil, tam aksine çok fazla zararı var. Bu zarardan milletimizi kurtarmak için bazı hazırlıklar yapıyoruz" dedi
Kaynak: İHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nargile için düzenleme sinyali
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Gençlik Buluşması'nda konuştu.

“Biz gençlik yıllarımızdan beri bu mücadelenin en ön safında olduk"

Dünyanın geçtiğimiz yıllarda korona virüs salgını ve bunun yol açtığı vahim sonuçlarla yüzleştiğini ifade eden Erdoğan,” Halbuki tütün salgını önlenebilir hastalık ve ölüm sebepleri arasında ilk sırada yer alması sebebiyle en büyük küresel sağlık tehdididir. Dünyada her yıl 7 milyon, ülkemizde 100 bin insanın tütün kullanımına bağlı hastalıklardan öldüğü gerçeğine rağmen maalesef bu salgınla mücadelede henüz arzu ettiğimiz yerde değiliz” dedi.

Bütün ürünleriyle mücadelede gençlik yıllarından bu yana en ön saflarda olduğunu ifade eden Erdoğan,” Biz gençlik yıllarımızdan beri bu mücadelenin en ön safında olduk. Kendi yakın çevremizden başlayarak karşılaştığımız herkesi tütün ürünlerinin zararlarına karşı ikaz ediyor, hatta varsa sigara paketine el koyuyoruz” ifadelerini kullandı.

En etkin mücadeleyi bizim gerçekleştirdiğimizi kimse inkar edemez

Tütün, alkol, ve uyuşturucuyla mücadelenin etkin bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Erdoğan, “Hükümetimizin sağlık ve gençlik politikalarını tütün, alkol, uyuşturucu gibi insan vücuduna zararlı ürünlerin kullanımıyla mücadele eksenli olarak bunu sürdürdük. Ülkemizde kapalı mekanlarda sigara içme yasağından yüksek vergi uygulamasına kadar tütün ürünleri kullanımıyla en etkin mücadeleyi bizim gerçekleştirdiğimizi kimse inkar edemez. Araştırmalar bu sayede ülkemizde sigara kullanımında kısmi bir gerileme yaşandığını da gösteriyor” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, ”Gerçi bilinen sigara markaları yerine nargile, puro, elektronik sigara gibi ürünlere yönelerek bu mücadelenin arkasından dolanmak isteyenler de yok değil. Ama biz hepsinin de farkındayız. Mücadelemizi tüm tütün ürünlerini, hatta daha ötesinde bağımlılığa yol açan her türlü maddeyi içerecek şekilde genişleterek sürdürüyoruz. Gençlerimiz için rol modeli olacak başarılara sahip sizlere, bu mücadelemize verdiğiniz destek için şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum" dedi.
 

cumhurbaskani recep tayyip erdogan
tutun urunleri
nargile
31 mayis dunya tutunsuz gunu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir