Medimagazin logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağlıkta yapay zeka hepimizin ufkunu açacacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Giderek büyüyen ve 2030 yılında 1,5 trilyon dolarlık pazara erişeceği anlaşılan yapay zeka teknolojileri, hayatımızın her alanını etkilemektedir. Sağlıkta yapay zeka teması altında yapılacak sunum ve tartışmaların hepimizin ufkunu açacağı muhakkaktır." dedi
Kaynak: AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağlıkta yapay zeka hepimizin ufkunu açacacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da bir otelde düzenlenen 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı ve Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni'ne gönderdiği video mesajında, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Toplantıya yurt dışından iştirak eden katılımcılara "hoş geldiniz" diyen Erdoğan, "Türk Devletleri Teşkilatı bünyesindeki her çalışmamıza büyük önem ve kıymet atfediyoruz. Türk dünyası olarak işbirliğimizi sağlıktan savunmaya, eğitimden enerjiye uzanan geniş bir alanda sürekli geliştiriyoruz. Türk cumhuriyetlerindeki kardeşlerimizin, milletimizle 6 Şubat depremleri sonrasında sergilediği dayanışmasını asla unutmadık, unutmayacağız. Aramızdaki kardeşlik ruhunu sağlam tuttukça çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

"Ödül sahiplerini canıgönülden tebrik ediyorum"

Bu sene 9'uncusu düzenlenen Türk Tıp Dünyası Kurultayı'nın, sağlık alanındaki işbirliği potansiyelinin tam anlamıyla harekete geçirilmesi noktasında çok önemli roller üstlendiğini vurgulayan Erdoğan, "Giderek büyüyen ve 2030 yılında 1,5 trilyon dolarlık pazara erişeceği anlaşılan yapay zeka teknolojileri, hayatımızın her alanını etkilemektedir. Sağlıkta yapay zeka teması altında yapılacak sunum ve tartışmaların hepimizin ufkunu açacağı muhakkaktır. Her birinize bu doğrultuda gösterdiğiniz ve göstereceğiniz gayretler için şimdiden şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Kurultay ile eş zamanlı olarak her yıl sağlık alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren bilim insanlarını ödüllendirdiklerini belirten Erdoğan, "Nobel ödüllü bilim adamımız Prof. Dr. Aziz Sancar'ın ismine ithaf edilerek verilen ödül sahiplerini canıgönülden tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk devletlerinden gelen misafirlere de, ülkelerine döndüklerinde tüm kardeşlerine selam ve muhabbetlerini iletmelerini istirham ettiğini dile getirdi.

saglikta yapay zeka
cumhurbaskani recep tayyip erdogan
yapay zeka teknolojileri
Yorum (4)
Ekrem BİR
yapay zeka da almanya ya kaçıyormuş
10
Cevapla
Devrimci Derviş
bu da fabri̇kasyon durumuna dönüşecek. yapay zeka ön muayeneyi̇ yapıp tecrübeli doktor da kontrol ederek tetkik istemi sonrasında da kesin tanıda ortak değerlendirme. sonuçta ne olacak işçi sayısı azalacak, bekleme süreleri, hata oranı düşecek, verimlilik artacak. psikiyatri haricinde uygulanabilir
3
Cevapla
Doktorluğu bitirecek
pek çok branşta doktor ihtiyacını azaltacak.
Cevapla
nevzat kulukçu
benim tanıdığım bazı siyasetçiler var. yapay zeka taksak ülke bayağı olumlu etkilenir.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir