Medimagazin logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İki okulda karantina uygulamasına gidildi

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Akademik Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, okullarda kapanma uygulanmayacağını yalnızca sınıfların karantinaya alınabileceğini açıkladı.
Kaynak: AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İki okulda karantina uygulamasına gidildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu.

Okulların tamamında kapanmaya gidilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözleri kullandı:

"Halihazırda 71 bin okulumuzun tamamı açıktır. Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumuna göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapındaki bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz.

Yükseköğretimde de bugün hem yeni akademik yılın açılışını yapmanın hem de yeniden yüz yüze eğitim öğretimin başlamasının sevincini yaşıyoruz. Salgın tehdidine karşı gereken tedbirleri almak suretiyle üniversitelerimizde de eğitim öğretimin kesintisiz sürmesi konusunda kararlıyız. Tüm planların ve hazırlıkların buna göre yapılmasında fayda görüyorum."

cumhurbaşkanı erdoğan
kapanma
okul
sınıf
karantina
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir