Medimagazin logo

Çocuğunun tedavi masraflarını karşılamak için madende çalışıyordu

- Soma'daki maden faciasında ölen Hayrullah Baygül'ün eşi Zemine Baygül: - "Oğlumuz 1,5 yıldır solunum yetmezliği nedeniyle tedavi görüyor. Onun hastane giderlerini karşılamak için paraya çok ihtiyacımız vardı. Eşim, çocuğumuzun tedavi giderlerini karşılamak için Soma'daki kömür madeninde çalışıyordu"
Çocuğunun tedavi masraflarını karşılamak için madende çalışıyordu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BALIKESİR - Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında 24 yaşında hayatını kaybeden Hayrullah Baygül'ün eşi, onun, 3 yaşında olan ve 1,5 yıldır solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gören oğlunun tedavi masraflarını karşılamak için çalıştığını söyledi.

Cenazesi, Bigadiç ilçesi Dündarcık Mahallesi'nde dün toprağa verilen Hayrullah Baygül'ün eşi Zemine Baygül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu Enes Baygül'ün (3), Manisa'da bir hastanede 1,5 yıldır solunum yetmezliği tedavisi gördüğünü söyledi.

Baygül, eşinin, oğlunun hastane masraflarını karşılamak için madende çalıştığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Oğlumuz 1,5 yıldır solunum yetmezliği nedeniyle tedavi görüyor. Onun hastane giderlerini karşılamak için paraya çok ihtiyacımız vardı. Eşim, çocuğumuzun tedavi giderlerini karşılamak için Soma'daki kömür madeninde çalışıyordu. Eşimi kaybettik, bizi yalnız bıraktı. Benim durumum, eşimin ailesinin durumu belli. Çocuğumun tedavi masraflarını tek başıma karşılayamam. Bu nedenle devletimizden yardım bekliyorum. Çok masrafı var. Aylık 750 ila bin lira arasında hastane giderimiz oluyor."

Hayrullah Baygül'ün babası Dündarcık Mahallesi Muhtarı Bayram Baygül ise çok üzgün olduklarını anlattı.

Madende neler yaşandığını bilmediklerini ifade eden Baygül, "Hepimizin başı sağ olsun. Tek çocuğum Hayrullah'tı. Oraya gittik, oğlumuz sağ çıkacak diye bekledik. Önde olanlar çıkmış, kurtulmuş. Geri kalanların hepsi öldü" diye konuştu.

çocuğunun
tedavi
masraflarını
karşılamak
için
madende
çalışıyordu
Yorum (2)
Frankie Bellevan
bizlerin arasında bu ülkede hekim olarak çalışmayı düşünmeyen başka iş arayışları içinde olan pek çok kişi varken bu zavallı insanların yerinde olsam o madende bir daha asla çalışmam. ne pahasına olursa olsun. bu millet ne yapar eder onlara bakar ve bir şekilde destek olur. biz ilgilenmesek bile emin olun beğenmediğimiz,sürekli eleştirdiğimiz ! ülkemiz sınırları dışındakiler,diğer ülkeler bu feryatlara,çığlıklara mutlaka karşılık verir.
0
Cevapla
Deniz
Böyle bir acı olamaz çok üzüldüm gerçekten bu kardeşimize sahip çıkmalıyız 20yaşında çok genç bir anne 2buçukyaşındaki çocuğu 10aylıktan beri solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyor aile tüm imkansızlık ve yokluğun içinde ellerinden gelen mücadeleyi yapmaya çabalıyorlardı.ve daha kötü ne olabilir derken eşi hayrullah baygül 24yaşında madende ölenler arasında..böyle birşeye yürek dayanmıyor..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir