Medimagazin logo

'Çikolata düşkünleri eşlerine yalan söylüyor'

İngiltere'de yapılan bir araştırma yetişkinlerin hemen hemen yarısının yedikleri çikolatalar konusunda eşlerine veya partnerlerine yalan söylemiş olduklarını ortaya çıkardı.
Kaynak: BBC
'Çikolata düşkünleri eşlerine yalan söylüyor'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İngiltere Kalp Vakfı'nca yaptırılan araştırmaya bakılırsa, çikolatayı bırakmak, alkol, kafein ve hatta seksten vazgeçmekten daha zor.

3 bin kişi arasında yapılan araştırma, yetişkinlerin üçte birinin işten eve dönerken çikolata yediğini ve hemen hemen yarısının, ne kadar yediğini gizlemek amacıyla çikolata ambalajını sakladığını gösterdi.

İngiltere Kalp Vakfı, Mart ayında çikolata yemekten vazgeçilmesi ve kalp araştırmaları için fon yaratılması amacıyla kampanya yürütüyor.

Vakıf yetkilisi Tracy Parker, "En sevdiğimiz şekerli besin çikolatayı yediğimizi saklamak için yaptıklarımız inanılmaz." diyor.

Kalp Vakfı'nın kaynak yaratma kampanyası için tüm çikolata düşkünlerine çağrıda bulunan Parker, "Çikolatayı bırakma kararı alın ve bu zor işi gerçekleştirmek için de aileniz ve arkadaşlarınız arasından sponsor bulun. Bu işi denemekle hem daha sağlıklı bir hayata adım atacaksınız, hem de hayat kurtaran araştırmalarımıza katkıda bulunacaksınız." diyor.

'çikolata
düşkünleri
eşlerine
yalan
söylüyor'
Yorum (2)
bozeren
önceki haberlerden de edindiğim tecrübe ile, daha haberi tıklamadan bildim bu arştırmanın nerede yapıldığını.. İngiltere'de tabii.. :) adamlar artık bilimi boşvermişler, işin makarasını geyiğini yapıyorlar. ama, almanya, ABD, çin, rusya, Japonya öyle midir, zannetmiyorum.
0
Cevapla
Dr.Tan
Batıda da gittikçe ağırlaşan ekonomik koşullarda oluşturulan yeni **Algı Yönetmi** ne çok benziyor.... Yalan söylemeyi veya yalanı * oynamayı*....alışkanlık edinmiş insanlarda ciddi ** Kişilik Deformitesi ** vardır... Çikolota , kıl-yün-iplik..vs... gibi nesnel bağlantıların etkin olup olmaması hiç ama hiç önemli değil !!!!!! Kalb Vakfının kendisine kaynak bulabilmek için böyle bir senaryoyu üretip yardım istemesi ruhbilim ve davranışbilim açısından ne kadar ibret verici .Batıdaki bazı algı yönetim çabalarına çok dikkatli olmak gerekir. Saygılarımla.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir