Medimagazin logo

Cezayir'de hamile doktorun Covid-19'dan ölümü üzerine hastane müdürü görevden alındı

Cezayir'de bir hastane müdürü, iznini reddettiği 8 aylık hamile bir doktorun Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine görevden alındı.
Kaynak: Euronews
Cezayir'de hamile doktorun Covid-19'dan ölümü üzerine hastane müdürü görevden alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

28 yaşındaki doktor ve bebeğinin Covid-19'a yakalanarak ölümünün ardından Cezayir Sağlık Bakanı Abdurrahman bin Buzeyd'in, ölen doktorun çalıştığı hastanenin müdürünün görevine pazar günü son verdiği bildirildi.

Sağlık Bakanı Buzeyd, cumartesi günü doktorun ölümüne ilişkin idari soruşturma açılması emrini vermişti. Soruşturmayı yürütmek üzere istisnai olarak Sağlık Bakanlığı Genel Müfettişi'ne talimat verilmişti.

Soruşturmanın sonunda dosyanın yargıya intikal edebileceği belirtildi. Soruşturmada ağır hata bulunması halinde sorumlulara yönelik ihmal nedeniyle ölüme sebebiyet verme suçlarından dava açılabilecek.

Cuma günü hayatını kaybeden doktorun hastanenin acil servisinde çalıştığı açıklandı.

Bir televizyon programına katılan Sağlık Bakanı, 8 aylık hamile bir doktorun çalışmasına izin verilmesine anlam veremediği dile getirdi.

 

Covid-19'la mücadeleye yönelik çıkarılan bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre, kronik hastalığı bulunan ya da tıbbi açıdan kırılgan kişilerle hamile kadınlar, izne ayrılmada öncelikli gruplar arasında yer alıyor.

İzin için öncelik verilmesi gerektiği halde çalışmaya devam ettirilen genç doktorun ölümü, sosyal medyada da tepkiyle karşılandı.

Son bildirilen verilere göre Cezayir'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 542'yi aştı.

Sağlık Bakanlığı, hayatını kaybeden 19 sağlık çalışanı olduğunu açıkladı.

covid-19
cezayir
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir