Medimagazin logo

Bursa'da Sağlık Turizmi Derneği kuruluyor

Sahip olduğu termal potansiyele rağmen turizmden hak ettiği payı alamayan Bursa, termal atağa geçti. Dağ Yenice Köyü'nde 2 milyar dolarlık yatırımla yapılması planlanan tatil köyü sonrası şehirdeki sağlık turizmi de hareketlendi. Bu gelişmeler parelelinde kentte Sağlık Turizmi Derneği kuruluyor.
Bursa'da Sağlık Turizmi Derneği kuruluyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hazırlık çalışmaları devam eden dernek, Eylül ayında düzenlenecek Uluslararası Yaşlanma ve Yaşlılık Kongresi’nde resmen açıklanacak. Bursa sağlık turizminden pay almak üzere başlattığı çalışmalarına tüm hızla devam ediyor.

 

Bursa Valisi Şahabettin Harput’un önderliğinde başlatılan ve ivme kazanan çalışmalar yeni bir boyut kazandı. Bursa’da kamu, özel sektör, üniversite, sivil toplum örgütleri, sağlık hizmet sunucuları ve diğer paydaşların katılımıyla bir dernek kurulması için ilk çalışmalara başlanmış bulunduğu bildirildi.


Uluslararası Yaşlanma ve Yaşlılık Kongresi Koordinatörü İffet Erçil, Bursa Sağlık Turizmi Derneği’nin resmi kuruluşunun, 29 Eylül-2 Ekim 2011 tarihleri arasında Bursa’da yapılacak olan Uluslararası Yaşlanma ve Yaşlılar Kongresi’nde açıklanacağını söyledi. Kongre Organizasyon Komitesi yetkililerinden İffet Erçil, Bursa’nın böyle bir dernekle sağlık turizmi alanında şehirde bulunan dinamikleri harekete geçirme ve sinerji yaratma açısından önemli bir noktaya ulaşacağının altını çizdi. Erçil, "Adana ve Samsun’da da Sağlık Turizmi Dernekleri kuruldu. Gerek kamu, gerekse ilgili diğer sektör temsilcilerinin yer aldığı dernekte, şehir genelinde yapılan çalışmalar tek elden koordine ediliyor." dedi.


Ercil, Bursa’nın bir yandan başta Bursa Valisi Şahabettin Harput olmak üzere, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarıyla, sivil toplum kuruluşları ve diğer sağlık sunucularıyla sağlık turizmine oldukça hazır olduğuna dikkat çekti. Erçil, bu güçlerin bir dernek çatısı altında birleştirilmesi halinde Bursa’nın çok özlediği ve beklediği ‘Türkiye Sağlık Turizminin Başkenti’ olma hayalinin kısa sürede gerçekleşeceğini belirtti.

bursa'da
sağlık
turizmi
derneği
kuruluyor
Yorum (1)
tayfun baki
tebrik ediyorum.hayırlı olsun. geç kalınmış bir çalışma ancak yinede katkı koyanları kutlarım. toparlayıcı olacaktır. güzel bursanın bu alanda da hak ettiği yeri almasında ciddi katkılar sağlayacağını ümit ediyorum. başarılar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir