Medimagazin logo

Burhaniye’de hastaneye modern yoğun bakım

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Devlet Hastanesi’nde yaptırılan 12 yataklı yoğun bakım ünitesi hizmete girdi. 1. derece yoğun bakım ünitesinde 1 doktor ve 15 hemşirenin görev yapacağı açıklandı.
Burhaniye’de hastaneye modern yoğun bakım
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Burhaniye Devlet Hastanesi’nde yeni greve başlayan başhekim Gökhan Tuna Öztürk işe hızlı başladı. Hastanede 12 yataklı modern yoğun bakımı hizmete sokan başhekim, göz polikliniği için de fako cihazı satın alınacağını söyledi. Yeni yoğun bakımda yaşam destek üniteleri ile tıbbı gaz sistemlerinin yer aldığını anlatan başhekim, hastanede ortopedik ameliyatların da yapılmaya başlandığını söyledi. Burhaniye Devlet Hastanesinde bundan böyle yoğun bakım hastaları başka hastanelere sevk edilmeyecek. Tüm odaların modern hale getirildiğini bildiren başhakem Gökhan Tuna Öztürk, 100 bin liraya mal olan Dahiliye ve Cerrahi olmak üzere iki ayrı yoğun bakım ünitesinin tamamen hastane kaynaklarıyla inşa edildiğini bildirdi.

Hasta memnuniyetini artırmak için çalıştıklarını anlatan yeni Başhekim Fizik Tedavi Uzmanı Gökhan Tuna Öztürk, “Hastanemizde şimdiye kadar bulunan yoğun bakım ünitemizde en fazla 4 hastamız yatabiliyordu. Bu sayıyı yeni yapılan iki yoğun bakım üniteleriyle 12’ye çıkarttık. Yoğun bakım üniteleri günümüz şartlarına uygun ve seviyesine göre her türlü tedavi yapabileceğimiz yoğun bakımlar. Buradaki hastalarımıza daha kaliteli hizmet verilebilmesi açısından inşa edilmiştir. Burhaniye ve tüm körfez bölgesine güzel hizmetler verilmesi adına yoğun bakım ünitemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

burhaniye’de
hastaneye
modern
yoğun
bakım
Yorum (2)
İG
yakında başlarız duymaya modern hastanede doktora modern silahla saldırı. arkasından da ...cağız! ...ceğiz! ...lıyız! Hesap var beyler hesap...
1
Cevapla
Atilla Çoruh
Bina yapmak, araç-gereç almakla yoğun bakım olmuyor. Burada en önemli olan, insan faktörü, o da konusunda tecrübeli istekli, şevki kırılmamış, dayak yemeyen, hasta ve yakınlarının saldırısına uğramayan hekim ve yardımcı sağlık personelidir. Bir süre sonra yoğun bakımda gazete okuyan, televizyon seyreden, ucuna düğüm atılmış naso-gastriği mevcutken beslenen hastaları görürsünüz. Saygılarımla
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir