Medimagazin logo

BUGÜN KARAR GÜNÜ!

Dr. Ersin Arslan’ın öldürülmesine ilişkin davada karar günü
BUGÜN KARAR GÜNÜ!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gaziantep’te 17 Nisan 2012 tarihinde, ameliyat ettiği hastasının bir yakını tarafından vahşice katledilen Dr. Ersin Arslan’ın öldürülmesine ilişkin davanın duruşması 12 Aralık 2013 Perşembe günü saat 14.35’te Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Mahkeme, daha önceki duruşmalarda, Adli Tıp Kurumu’ndan sanığın yaş tayinini istemiş ve sonrasındaki duruşmaları Adli Tıp Kurumu raporu gelmediği için ertelemişti.

Adli Tıp Kurumu raporu geçtiğimiz günlerde Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaştı. Bu durumda Mahkeme’nin bu duruşmada kararını vermesi bekleniyor.

yarin
karar
günü!
Yorum (6)
doktor
maalesef daha çok hekim saldırıya uğrar.özellikle aciller daha tehlikeli.
0
Cevapla
Heliconatör
3 yıldır medimagazinde ve medyada şiddet haberlerini ve alta yazılan yorumları okuyorum, kendim de sık sık yorum yazıyorum. Ve bana dahi 3 kez sözlü şiddet uygulandı, alttan almasam veya kaçmasam fiziki darp kaçınılmazdı. Son kanaatim sağlıkta şiddetin artarak devam edeceğidir. Nedenleri: 1- yorumlara bakacak olursak doktorlar hala özeleştiri yapmaktan çok uzaklar. Şimdi bu cümleme meslektaşlarım çok kızacak ama yanlış anlamayın lütfen. Şiddet hiçbir şekilde doğru değil ancak hasta yakınları sinirlendiği için bize saldırıyor sonuçta. Bunun sebebi sağlık sistemindeki aksaklıklar elbette, ama biZim de özeleştiri yapmamız lazım, hastalara ve yakınlarına yaklaşımımız nasıl, stresli ortamlarda durumu idare etme yeteneğimiz ve eğitimimiz var mı vesaire. 2- vatandaş malesef hala bu olayın en büyük zararının kendisine döneceğini anlayabilmiş değil/ 3- hükümet ve sağlık bakanlığı olayın ciddiyetini idrak edebilmiş değil. Hala caydırıcı bir kanun çıkmadı. 4- medya olaya bizi daha da mağdur edecek şekilde yaklaşıyor. 5- savcı ve hakimler de olayın ciddiyetinin farkında değil. Verebilecekleri maksimum cezayı vermiyorlar. Verdikleri cezayı erteliyorlar, yediğimiz dayak yanımıza kalıyor. Velasıl kelam, vatandaşdan hükümete herkes durumun ciddiyetinden bihaber, meslektaşlarımız ise hala özeleştiri yapmıyorlar , bakalım bu iş nereye kadar varacak??
0
Cevapla
dr, SS
MALUM HADİSELER ORTADA; Ebeveynler çocuklarının dr olmasını ister, Gençler eşinin dr olmasını, Komşu kızı sana varmak ister... Toplumda hep dr ailesi süzülür. Dr yaşantısı takip edilir. Eşi güzel/ yakışılı mı, kaç çocuğu var falan filan.. Kıskançlık, haset vs. vs. Binbir zorlukla dr, uzman, öğrt üyesi, doçent olursun. Hep vericisindir... sürekli kendinden feda edersin. Biraz daha fazla mesai, hafta sonu yatan hastama vizit, gecenin bir vaktinde icap, idari nöbet, yok bir de acil nöbeti... EVDE SENİ BEKLEYEN ANNEN, BABAN, EŞİN VEYA ÇOCUKLARIN... SOFRANDAN, YATAĞINDAN VE SEVDİKLERİNDEN SENİ AYIRAN BİR MESLEK... YAŞ 40, ONURLU & KIYMETLİ MESLEĞİME HALEN DEVAM... Bütün bu emeğin, hizmetin karşılığında teşşekkürü unutan hasta ve yakınları.. Malum. Darp, taciz, baskı ve ölüm! Daha ne olsun. İyi ki evde çocuklarım tarafından pışpışlanıyorum. Sağolsunlar eşim/ kızım/ ve oğlum...
0
Cevapla
Frankie Bellevan
ersin arslan kardeşimizin katline zemin hazırlayanların tavırlarında bir değişiklik oldu mu? rahmetli ersin kardeşimizin katli; ilk miydi? son muydu? sonuç: hükümet çok iyi. hekimler allahın belası sövülecek,dövülecek,öldürülecek insanlar. allah kardeşimizi nur içinde yatırsın. mekanı cennet olsun.
0
Cevapla
dr gaziantep
arkadaşlar rahmetli ersinle asistanlığı süresince beraber çalışma fırsatımız olmuştu kardeşide halen ünv hast de teknisyen olarak iş arkadaşımız olarak çalışmakta son edindiğim bilgiye göre katilin kemik yaşı tespitinde bir kurum 18 yaş olarak karar vermiş ancak ist. adli tıp kurumu DOKTOR hocalarımız yaşı 17 olarak değiştirp kararı bozmuşlar yani zanlı 5 yıl sonra bizlerle aramızda ve ersinin kemikleri sızlayacak işin ilginç olan tarafı nedir biliyomusunuz arkadaşlar kararı bozan kişide ne yazıkki ersin gibi bir GÖĞÜS CERRAHİ Sİ doktoru.Biz bile kendimize bunu yapıyosak suçu başka yerde aramamak lazım...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir