Medimagazin logo

Bu sefer 'doktor dövdü'

BALIKESİR’in Edremit İlçesi’ne bağlı Altınoluk Beldesi’nde, muayene için gittikleri Aile Sağlığı Merkezi’nde tartıştıkları Dr. N.B. tarafından dövüldüklerini ileri süren öğretmen çift 30 yaşındaki Bilge ve 31 yaşındaki Ceyhun Yıldız, savcılığa suç duyurusunda buldu.
Kaynak: GAZETE VATAN
Bu sefer 'doktor dövdü'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Adapazarı’nda görev yapan İngilizce öğretmeni Bilge Yıldız, geçen çarşamba günü kulak çınlaması rahatsızlığı nedeniyle muayene olmak için yanına sınıf öğretmeni olan eşi Ceyhun Yıldız’ı da alarak, Altınoluk Beldesi’ndeki 9. Nolu Fikri Dabağoğlu Aile Sağlığı Merkezi’ne gitti. Bilge ve Ceyhun Yıldız çiftinin savcılığa yaptıkları suç duyurusundaki iddialara göre doktorun hastayı dövdüğü olay şöyle gelişti:

"BU KADAR HASTAYI MUAYENE EDEMEM"

Bilge Yıldız sıraya girip muayene için sıra bekleyen hastaların yanında beklemeye başladı. Yaklaşık 5 dakika sonra Sağlık Merkezi’ndeki görevli Dr. N.B., kuyrukta bekleyenlerin tümünü muayene odasına çağırdı. Odaya 7- 8 hastanın girmesi üzerine Dr. N.B. iddiaya göre, "Siz çok kalabalıksızınız. Ben bu kadar hastayı muayene edemem. Mesai bitti, dışarıya çıkın, Tedavi bitmiştir. Zaten işim gücüm var, istatistiklerimi doldurmam gerekli" dedi.

Hastalarla yakınları mesainin 17.00’de bitmesi gerektiğini söyleyerek, muayenenin sürmesi için ısrar edince, tartışma çıktı. İngilizce öğretmeni Bilge Yıldız, saatin 16.30 olduğunu muayenenin sürmesi gerektiğini hatırlatması üzerine de Dr. N.B. "Ben sizi muayene etmek zorunda değilim. İşim gücüm var" diye karşılık verdi. Bu arada Bilge Yıldız’ın yanında bulunan eşi Ceyhun Yıldız devreye girip Dr.  N.B.’ye "Niye bağırıyorsun" diye müdahale edince kavga çıktı. İddiaya göre masayı iterek ayağa kalkan Dr. N.S., Bilge Yıldız’ı itti ardından eşi Ceyhun Yıldız’a yumruk savurdu ve tekme atıp odadan çıkmasını istedi. Yıldız çifti direnince Dr. N.B., Bilge Yıldız’ı merdivenlere itti, Ceyhun Yıldız’ı yumruklayıp dışarı çıkardı.

JANDARMAYA KARŞILIKLI ŞİKAYET

Aile Sağlığı Merkezi’nde bulunanların tepkisi üzerine odasına girip kapıyı kilitleyen Dr. N.B. bir süre sonra arka kapıdan çıkarak merkezden ayrıldı.

Olayın ardından doktorun muayene etmediği hastalar jandarmaya şikayette bulunurken, Dr. N.B. de jandarma karakoluna giderek hastaların kendisine saldırdığını söyleyip şikayetçi oldu. Öğretmen Bilge ve Ceyhun Yıldız çifti de savcılığa başvurarak Dr. N.B. hakkında suç duyurusunda bulundu.

"YAŞADIKLARIMIZA İNANAMIYORUZ"

Öğretmen Ceyhun Yıldız, Sakarya’dan tatil için geldikleri Altınoluk’da, doktordan yediği dayaktan gözünün morardığını, ayaklarında yaralanmalar meydana geldiğini söyledi. Yaşadıklarına inanamadıklarını söyleyen Ceyhun Yıldız, "Bir doktorun hastasına böyle yaklaşması akıl alır gibi değil. Eşime bağrınca araya girmek istedim. Tekme tokat dayak yedim. Bu arada doktorun eşime uyguladığı ittirme nedeniyle ayağında da morluklar oluşmuş. Bu durumumuz doktor raporlarıyla da kanıtlanmış durumda. Beni ve eşimi bu hale sokan doktordan şikayetçiyim" dedi.

Öğretmen Bilge Yıldız ise, "Doktorun tavrı çok kabaydı. Ben yalnızca mesainin devam etmesi gerektiği yönünde kendisini uyarmak istedim. Bağırmaya başladı. Hatta küfürler etti. Tatilimizin zehir olduğu gibi uğradığımız bu haksız tutum karşısında psikolojim bozuldu. Kendisinden şikayetçi oldum" diye konuştu.

DOKTOR İZNE AYRILDI

9 Nolu Altınoluk Fikri Dabağoğlu Aile Sağlığı Merkezi’nde aile hekimi olarak görev yapan Dr.  N.B.’nin, olayın ardından bir hafta süreyle izin aldığı öğrenildi. Edremit Kaymakamı Osman Tunç, öğretmen çiftin şikayeti üzerine, olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığını söyledi.

bu
sefer
'doktor
dövdü'
Yorum (70)
karşılıklı tartışma çıkmış kavga başlamış savunma amaçlı bu sefer doktor dövmüş iyi olmuş eline sağlık....
0
Cevapla
O.METE
Doktorın psikolojisini bozan sistem meyvelerini topluyor halk ve doktor kucaklaşacagına sistem sayesinde resmen savaşır oldu....Devete millete hayırlı olsun..
0
Cevapla
xxx
öğretmen muhtemelen vatandaşlarıda tahrik ederek doktora saldırtmıştır.son yaşanan olaylardan sonra doktor artık yeter deyip ağır tahrik altında kendini korumak amacıyla vurmuştur.yoksa kendisi dayak yiyecekti.artık doktorlar kendini her türlü savunmalı devir bu devir
0
Cevapla
vatandaş
e hepte doktor mu dayak yiyecek birazda onlar dövsün:D:D
0
Cevapla
Frankie Bellevan
nihayet kendini hakkıyla savunan bir meslektaşımız. bir doktor,eğitimci kişilere de laf anlatamıyorsa,onlar tarafından anlaşılamıyorsa yapacak başka şey kalmamış demektir.bizler öğretmenlerin nasıl öğretmenlik yaptıklarına,meşhur müfredatlarına programlarına çalışma prensiplerine yanlış yöntemlerine müdahalede bulunuyor muyuz? kendi adıma bunu hiçbir zaman yapmadım.sıkıntı olduğunda öğretmenimize tek kelime edip moralini bozmadan çocuklarımın okulunu değiştirdim.öğretmene de sizin yüzünüzden böyle yapıyorum da demedim eğitici kimliğini de sorgulamadım.ama ne yazık ki nedense görevimi yerine getirirken bilmedikleri konularda ahkam kesmeye kalkan,cevabını alan ve neticede benim hekimliğimi sorgulamaya kalkan pek çok öğretmenle karşılaştım.bu sevgili öğretmenlerimiz de kısmet olur da çocukları hekim olursa durumun farkına varırlar.demek ki ailelerinde,yakınları arasında henüz bir doktor yok.darısı onların da başına.bana gelince benim agabeyim istanbul gibi zor bir şehirde yılların öğretmeni ve yaşına başına rağmen kendisinden yaşça epeyce küçük hiçbir hekimin karşısında dahi münasebetsiz tutum ve davranışta bulunmaz,kendisini iyi bilir ve iyi tanırım.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir