Medimagazin logo

Bu da sezaryen cezası

Sezaryen ile doğum görüntülerini yayınlayan Kanal D’ye 509 bin lira para cezası verildi. RTÜK, canlı olarak yayınlanan doğum görüntülerinin, "Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek nitelikte olduğu" kararına vardı.
Kaynak: GAZETEPORT
Bu da sezaryen cezası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

RTÜK’ün son toplantısında, Kanal D’de 4 Nisan günü yayınlanan "Doktorum" adlı program ele alındı. Programda, saat 10.42’de başlayan canlı yayın ile, sezaryen ameliyatı gösterildi. Doğumun tüm aşamaları, anne karnından bebeğin çıkarılışı, göbek bağının kesilmesi gibi detaylar ekrana getirildi.
Henüz sezaryen tartışmalarının başlamadığı bir dönemde konuyu ele alan RTÜK, İzleme Dairesinin raporunu görüştü. Raporda ‘’Yetişkin bireyler için bile izlemesi son derece zor olan bu görüntülerin, çocukların ekran başında olabilecekleri bir saatte ve herhangi bir flulaştırma yapılmadan yayınlanması, kamusal sorumluluk anlayışıyla bağdaşmaz’’ denildi.

RTÜK üyeleri de bu yayın ile yasanın ‘’Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz'' hükmünün ihlal edildiği kanısına vardı. 2012 yılı Mart ayı geliri 50 milyon 932 bin 714 lira olan Kanal D’ye, bu gelirin yüzde biri oranında ve 509 bin 327 lira ceza verildi.

bu
da
sezaryen
cezası
Yorum (6)
ea
Niye sasiriyoruz ki bizi zaten leylekler getirmedi mi?
0
Cevapla
ia
bence çok güzel olmuş ameliyat videolarını herkes izlemek zorunda değil....
0
Cevapla
Azem Bakla
çok doğru karar
0
Cevapla
Mert Ak
Çok iyi olmuş. Şaşırdılar artık ekranda ne göstereceklerini. Sezaryen dışında da saçma sapan çok şeyler gösteriyorlar.
0
Cevapla
Avni
Hadi kanal izletiyor da hasta kaç para aldı acaba görüntüleri için ona da ceza vermeli Doktor özentisi doktorum programını kınıyorum...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir