Medimagazin logo

Bu askeri hastane Sağlık Bakanlığına devredilecek

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Malatya'daki Askeri Hastanesi ve bulunduğu alanın Sağlık Bakanlığı’na devredilerek burada yeni bir hastanesinin açılması için çalışma yürüttüklerini söyledi.
Bu askeri hastane Sağlık Bakanlığına devredilecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALATYA-Milletvekili Fındıklı, “Askeri Hastanenin Milli Savunma Bakanlığı’ndan Sağlık Bakanlığı’na ve ardından da Malatya’da yeni bir hastanenin kurulması için temas ve çalışmalarımız devam ediyor. Mevcut askeri hastanenin Malatya’da ihtiyaç duyulan yeni bir dal hastanesi olarak kurulmasını istiyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanımız ve Bakan Yardımcısı ile durdum değerlendirmesi yaptık. Milli Savunma Bakanımıza durumu ilettik. Durumu takip ediyoruz. Orası büyük bir hastane, şunda 50 yataklı olarak hizmet veriyor. Orasını Sağlık Bakanlığı’na devredilerek devlet hastaneleri zincirine katarak, modern bir düzenleme ve güçlendirme ile Malatyalıların ve askerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Milletvekilimiz Ömer Faruk Öz ile birlikte bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde bilgi verdi.


Malatya Asker Hastanesi Baştabipliği, şuanda 50 yataklı bir hastane olarak klinik hizmetlerini yürütüyor. Malatya Asker Hastanesi, 09 Ağustos 1990 yılında kurulmuştu.

bu
askeri
hastane
sağlık
bakanlığına
devredilecek
Yorum (4)
Veli
Elinizi cekin askeri hastanelerden. Bir oralar kaldi icine etmediginiz.
0
Cevapla
dr. jane doe
Askerin disiplinini tesis edemezsiniz siz, Veli rumuzuyla yazan vatandaşla hemfikirim.
0
Cevapla
Dr.Tan
TSK Sağlk Komutanlığı bünyesindeki hastane- ler , meslek hastanelerine benzer bazı ayrı- calıklı tıbbi değerlendirme ve meslek per - formanslarına dayalı kararları vermek zorun - da kalırlar, örneğin uçuş personeli ve yüzer birlik personeli , özel muharip sınıf kritik personeli standartlarına hakemlik yapmak gibi... Yanısıra muvazzaf rütbeli personelin görev ifasına dönük bazı adli tıp problemle- ne hakemlik yapmak gibi........ Bu ve buna benzer TSK Bünyesinin kendi meslek koşulla- rı ve niteliklerine haiz konuları askeri ya- pılanmalardan almak çok da gerekli bir seçim değil gibi... GATA dışındaki Asker Hastane- leri , bilhassa , ıslah edilmelidir ...Tıb- bi Teknoloji ve Personelin Çağdaş Tıbbi Girişim Koşulları acilen güncellenmelidir. Kişisel düşüncelerimi arzettim. Saygılarımla.
0
Cevapla
A.K.
O hastane küçücük,gözden uzak bir hastane.Yakınında yeni yapılan bir hastane de var.Amacın çok farklı olduğunu düşünüyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir