Medimagazin logo

Bıçakcılar 3 ülkede tıbbi cihaz üretecek

80 ülkeye tıbbi ürün ihraç eden Bıçakcılar'ın hedefi yurtdışında büyümek. Şirket İran, Tunus ve Ukrayna'da fabrika kuracak
Kaynak: SABAH - METİN CAN
 Bıçakcılar 3 ülkede tıbbi cihaz üretecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye'nin en önemli tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzemeimalatçılarından Bıçakcılar, Türkiye dışında üretime başlıyor. 80'den fazla ülkede sağlık sektörüne hizmet veren şirket, İran, Tunus ve Ukrayna'da da fabrika kuracak. Hali hazırda Esenyurt'taki üretim tesislerinde 700'ü aşkın çalışanı bulunan şirket, yeni yatırımlarla istihdamını da ikiye katlayacak. Mevcutta yıllık 150 milyon adet medikal sarf malzeme üreten firma, bu kapasitesini de önümüzdeki yıl 200 milyon adede çıkarmayı hedefliyor. Geçen hafta Almanya'nın Duesseldorf şehrinde düzenlenen Medica Fuarı'nda Türkiye'yi temsil eden firmanın cirosu ise 70 milyon doları buldu.

80 ÜLKEYE İHRACAT
Yurtdışında gerçekleşecek yatırımların toplam tutarının 10 milyon dolar olacağını belirten Bıçakcılar'ın CEO'su Sadrettin Dai, bu sayede ihracat kapasitelerinin de artacağını belirterek, şunları söyledi: "Ağırlıklı olarak İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda ve İspanya gibi Avrupa'nın gelişmiş ülkelerine ihracat yapıyoruz. Bunun yanı sıra Tunus, Mısır gibi Afrika ülkeleri ve Endonezya, Filipinler gibi Uzakdoğu ülkelerine de satışımız var."

ALANINDA TEK
Türkiye'nin adet ve parça bazında en büyük tıbbi cihaz üreten şirketi olduklarını da belirten Dai, üretim tesislerine ilişkin ise şu bilgileri verdi: "Esenyurt Kıraç'ta 26 bin 500 metrekare alan üzerindeki tesislerimizde üretim yapıyoruz. Tek kullanımlık ürün bölümünde enjeksiyon, extrüzyon, montaj, ambalaj ve sterilizasyon gibi ürünler bulunuyor."

bıçakcılar
3
ülkede
tıbbi
cihaz
üretecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir