Medimagazin logo

Beyoğlu Genel Sekreterliğinde sağlık hukuku sempozyumu

Beyoğlu Genel Sekreterliğinde sağlık hukuku sempozyumu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Medipol Üniversitesi işbirliği ile 18 – 19 Nisan 2014 tarihlerinde Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenecek olan “Sağlık Hukuku Sempozyumu”nda, sağlık çalışanlarına sağlık hukukunda idarenin sorumluluğu, hekimin tazminat sorumluğu, hekimin ilaçtan doğan sorumluluğu gibi pek çok konuda aydınlatıcı bilgiler verilecek.
Günümüzde önemi gitgide artan “Sağlık Hukuku” tıbbi uygulama hataları ile hukuki sorunları incelemektedir. Tıbbi uygulamaların hukuka uygunluğu, hastaların temel haklarından olan sağlık ve yaşam haklarına dayanmaktadır. Tıp biliminin en önemli amacı hastaların sağlıklarına kavuşmalarını sağlamaktır. Tıbbi uygulamalar sırasında hastaya yapılan yanlış tedavi vb. durumlar hekimlerin ve sağlık çalışanlarının hastalara yönelik hukuksal sorumluluklarının doğmasına ve hatalı tıbbi uygulamalara neden olmaktadır. Bu sebeple de “Sağlık Hukuku” konusunda sağlık çalışanlarına gerekli bilgilendirmenin yapılması büyük önem taşımaktadır. Hasta haklarının tüm sağlık çalışanları tarafından doğru olarak bilinmesi ve uygulanması hem sağlık çalışanlarının hem de hastaların memnuniyet seviyesini en üst noktalara taşıyacaktır.
Bu bağlamda Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Medipol Üniversitesi’nin işbirliğiyle düzenlenecek olan “Sağlık Hukuku Sempozyumu”nda tıbbi müdahalenin hukuka uygunluk koşulu ve komplikasyon yönetimi, hekimin hastayı aydınlatma yükümlülüğü, sağlık hukukunda idarenin sorumluluğu, Hekimin tazminat sorumluğu, hekimin ilaçtan doğan sorumluluğu, Tıp Hukuku bakış açısıyla tıbbi uygulama hataları, sağlık çalışanlarının bilmesi gereken adli tıp konuları gibi pek çok konuda önemli bilgiler verilecektir. Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Aydın, Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pervin Somer, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Yıldırım gibi pek çok önemli ismin konuşmacı olarak katılacağı sempozyum sağlık çalışanlarına, “Sağlık Hukuku” konusunda aydınlatıcı bilgiler verecektir.
Tarih: 18 – 19 Nisan 2014

Saat: 09:00 – 16:00

Yer: Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu

Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği

beyoğlu
genel
sekreterliğinde
sağlık
hukuku
sempozyumu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir