Medimagazin logo

Bedelli her an çıkabilir!

Kaynak: TARAF
Bedelli her an çıkabilir!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AZ ÖNCE BAŞBAKAN TAYYİP ERDOĞAN'IN AŞAĞIDAKİ HABERLE İLGİLİ VERDİĞİ CEVAP:

BEDELLİ ASKERLİK

Benim bedelli askerlik konusunda ne bir taahhüdüm olmuştur, pişmemiş aşa kimse su katmasın. Ortada bir pişmiş aş varsa onu paylaşırız.

İşin teknik boyutu Genelkurmay’a aittir. Böyle bir taahhüdüm olmadığı halde varmış gibi gösterilmesi beni üzeri.

İsmi verilmeden yapılan haberler artık bir kalıp haline geldi. Bunlar doğru değil.


 

Taraf gazetesinin haberine göre, AKP'den adının açıklanmasını istemeyen bir milletvekili, gerek mecburi askerliğin süresi, gerekse bedelli askerlik imkanının yaratılması konusunda Başbakan Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner arasında görüşmelerin yapıldığını hatırlatarak, "Başbakan bedelli askerliği istiyor. Hükümet bedelli askerliğin uygulamaya konması konusunda kararlı" dedi.

Ödeme kolaylıkları getirilecek
Planlanan düzenlemede bedelli askerlikten yararlanacak olanlardan daha az miktarda para tahsil edilecek ve ödeme kolaylıkları getirilecek. Erdoğan, referandum öncesinde bedelliyle ilgili bir soruyu yanıtlarken, önlerine geldiğinde değerlendirecekleri yolunda bir açıklamayla bu uygulamaya yeşil ışık yakmıştı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise tek tip askerlik modeliyle ilgili bir soru üzerine TSK'nın bu konuda yaptığı çalışmayı hükümete göndermediğini hatırlatarak "Prensip olarak askerlik süresinin bu kadar uzun olmasına karşıyım, kısada eşitliği konuşabiliriz" demişti.

Genelkurmay Başkanlığı ile görüşmeler sürüyor
Yeni Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, göreve gelir gelmez yaptığı açıklamada eğitim seviyeleri ne olursa olsun 9 ya da 12 ay olarak kamuoyunda spekülasyonu yapılan tek tip askerlik modelinin uygulanacağını duyurmuştu. Ancak hükümet, bu konuda nihai kararı verecek olanın siyasi otorite olduğunu AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in ağzından yaptığı açıklamayla netleştirmişti.

Bedelli konusunda Genelkurmay Başkanlığı ile görüşmeleri sürdüren hükümet, uygulamayı hayata geçirmekte kararlı. Ankara'daki görüşme trafinin ardından nasıl bir karar çıkacağı merakla bekleniyor.

bedelli
her
an
çıkabilir!
Yorum (1)
serhat kemal
Ben kendi adıma bedelli yerine en azından hiç olmazsa diğer üniv mezunları gibi 5.5 ayda gelebilmeyi bile kabul ederim... süre çok uzun...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir