Medimagazin logo

'Bazı illerde 112 Acil sağlık hizmetleri kapatılacak' iddiası yalanlandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), "Tasarruf tedbirleri kapsamında bazı illerde 112 sağlık hizmet birimlerine kilit vurulacak" iddiasının doğru olmadığını açıkladı.
Kaynak: AA
'Bazı illerde 112 Acil sağlık hizmetleri kapatılacak' iddiası yalanlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

DMM'den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, "Tasarruf tedbirleri kapsamında bazı illerde 112 sağlık hizmet birimlerine kilit vurulacak" iddiasının yer aldığı iifade edildi.

Söz konusu iddiaların doğru olmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Herhangi bir ilimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunun kapatılması söz konusu değildir. 81 ilimizde Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı 3 bin 457 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu mevcut olup 44 bin 338 personel, 5 bin 828 ambulans ile hizmet vermeye devam etmektedir. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz."

dmm
112 acil saglik
cumhurbaskanligi iletisim baskanligi
Yorum (1)
Kaçkar KAPLANI
dolmuş gibi hastane acillerine başı - kıçı ağırıyor diye taşınan hastaları çalışanın emeği ile taşınmasına karşıyım. her şeyi geçtim adam çarşıya inecek yol parasını yarıya indirmek için hasta numarası yapıyor ambulans çağırıyor ve bu kişiler bile ambulanslarla şehir merkezine iniyor.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir