Medimagazin logo

Bayram tatili 9 gün oldu

Bayram tatili 9 gün oldu. Kamu çalışanları 21 Eylül'den itibaren 2,5 gün idari izinli sayılacak.
Bayram tatili 9 gün oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kurban Bayramı 24 Eylül Perşembe gününden başlayarak, 27 Eylül Pazar günü sona erecekti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül'den itibaren iki buçuk gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladı.

Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinden yapılan duyuruda, Davutoğlu'nun kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül'den itibaren iki buçuk gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladığı bildirildi.

Yazının ilgili kurumlara gönderildiği belirtilen duyuruda, "Kurum yöneticilerince, gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılacaklardır" ifadelerine yer verildi.

bayram
tatili
9
gün
oldu
Yorum (2)
dr.mehmet
Hastenelerin olmadığı beldelerde ASMler ne olacak.Nöbet tutulacak mı.Şimdiye kadar hiç bir bayramda ASM'ler açık değildi. ASM'ler özeş bir kuruluş mu yada 657 ye tabii mi.
1
Cevapla
Erman Yıldırım
Genelgenin sonuna eklenen "İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacaktır." cümlesini kimse konuşmuyor!Herkes tatil yaparken acil servisler 2 kat hastaya bakacak ve de mesai fazlası alamayacak??Yaşasın adalet!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir