Medimagazin logo

Batuhan o doktoru bekliyor

Kanı sürekli değişmesi gereken Batuhan’ın çığlığını Sağlık Bakanlığı duydu.
Kaynak: BUGÜN GAZETESİ - Mustafa GÜLSEREN
Batuhan o doktoru bekliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kızılay’a yönlendirilen aile, kan için gerekli raporu imzalayacak doktor izinde olduğu için ortada kaldı. BUGÜN’ün “Kanı değişmezse Batuhan hayatını kaybedecek” başlığıyla duyurduğu, 10 yaşındaki Batuhan Coşkun’un dramına Sağlık Bakanlığı el attı. Bir tür kılcal damar hastalığı olan ‘Hemolitik Üremik Sendromu’ nedeniyle her hafta 7 ünite kana gereksinimi olan Batuhan için harekete geçen bakanlık, babası Hasan Coşkun’la irtibat kurdu. Sağlık Bakanlığı baba Coşkun’a gerekli kan ihtiyacını Kızılay’dan karşılayabilecekleri müjdesini verdi. Ancak,Kızılay İstanbul Bölge Kan Merkezi’yle bağlantı kuran babanın sevinci yarım kaldı. Çünkü Batuhan’ın kan alabilmesi için gerekli rapora imza atacak doktor ücretli izindeydi.

HÂLÂ MAĞDURUZ

Baba Coşkun olayı şöyle anlattı: “Oradaki görevliler doktorun olmadığını, ara sıra geldiğini söyledi. Daha sonra öğrendik ki doktor ücretli izne ayrılmış. Başka muhatap bulamadım. Haberi alınca çok sevinmiştik ama gerekli imzayı alamayınca hevesim kursağımda kaldı.” Bunun üzerine Bakanlık yetkilileriyle tekrar iletişime geçtiğini söyleyen baba Coşkun, “Bakanlık bana Batuhan’ın tedavisinin başka bir hastanede devam edebileceğini teklif etti. Bizi Halkalı Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yönlendirdiler. Ancak orada da tedavi için gerekli cihazın olmadığını öğrenince tekrar İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne döndük. Hâlâmağduruz” diye konuştu.

batuhan
o
doktoru
bekliyor
Yorum (3)
Frankie Bellevan
Sağlık Bakanlığı Batuhan kardeşimizi niye yurtdışına göndermiyor.Hava atıyorlardı.İşte karşılarına bir fırsat çıktı.Hem oyları da artar fena mı?Pardon, yakınlarda seçim olmadığını unutmuşum!
0
Cevapla
Frankie Bellevan
Batuhan kardeşime acil şifa diliyorum.Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur.
0
Cevapla
y.ş.
evet sayın sağlık bakanı tv.lerde bol keseden atıyordun gerekirse vatandaşımızı uçakla yurt dışına gönderir tedavisini yaptırırız demiştin hadi neden göndermiyorsun trübüne iyi oynuyorsun ama milletin yüzüne baka yalan söylüyorsun tabi saf milletimde hemen yiyor
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir