Medimagazin logo

Başörtülü doktor da olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, demokratikleşme paketiyle birlikte Türkiye'de bir zihniyet değişimi yaşanacağını belirterek, artık doktorlarında başörtüsü takabileceklerini söyledi.
Kaynak: RADİKAL
Başörtülü doktor da olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, " Türkiye 'de herkes kendi dili ve kültürünü dilediği şekilde yaşayacak. Çünkü inanıyoruz ki; ana dil ana sütü kadar kutsaldır. Hiç birimiz hangi anadiliyle dünyaya geleceğimizi tespit etmiyoruz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, merkez Şahinbey Belediyesi tarafından Akkent Mahallesi’nde 2.5 milyona mal edilen 40 derslikli Mehmet Emin Er Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış törenine katıldı. Kurtulmuş, imam hatip liselerinin Cumhuriyet tarihi boyunca toplumun tüm kesimlerinin üzerinde ittifak sağlayan en önemli sosyal proje olduğunu söyledi.

ARTIK BAŞÖRTÜLÜ DOKTORLAR OLACAK

Kurtulmuş, Türkiye’de son yıllarda önemli mesafeler kat edildiğini ifade ederek, "Artık başörtülü doktorlar da olacak. Mühendisler, üniversite profesörleri, fizik mühendisleri, başörtüsüyle okumak isteyen, hayatın her yerinde olmak isteyen insanlar olacak. Bu şanslı dönemin şartlarını en iyi şekilde değerlendireceksiniz" dedi.

başörtülü
doktor
da
olacak
Yorum (12)
Davut Bey
Olsun kardeşim olsun zaten de siz bunu kullanmayın artık. Mağdurum da mağdurum..... Mağdurum da mağdurum..... Mağdurum da mağdurum..... Ağlamalarınız bitsin artık. Olması lazım zaten herkes istediği gibi hareket etsin zaten. Neyse, başka mağduriyetler daha bulup kesenizi doldurmaya devam edene kadar çenenizi kaparsınız inşallah.
0
Cevapla
kamil taner
Elbette demokratik ülkelerde bu doğrudur.Ancak o ülkelerde aynı kentte hem sinagog, hem kilise,hem Budist tapınağı , hem Bahai tapınağı v.b. diğer inançlar da özgürdür.Yozgat ta,Rize de,Burdur da tüm bu tapınaklar olduğunda ancak başörtüsü de serbest olmalı.
0
Cevapla
düşünen süpürge
Siz şuan sadece müslümanlığa bir güç kazandırdınız; bu açıdan deyin ki kendinize dinibütün bir müslümanız.... ama demokratik haklardan bahsediyorsanız; okullarda hristyanlık tarihini de koyun..... aleviler de alevilik tarihini öğrensin..... ateistler sevmeyebilir ezanı sadece evlere servis edin....
0
Cevapla
şahin öztürk
Olsun doktorda olsun avukatta olsun da şu başörtüsü gündem olmaktan çıksın ..Bizde rahatlayalım ..Bunun üzerinden de artık siyaset yapılmasın..Kimse özellikli olmasın..
0
Cevapla
se
Şiddet içermeyen her düşünce yada fiil için özgürlük, demokrasinin vazgeçilmez unsurudur, gerisi teferruat.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir