Medimagazin logo

Bakanlık: Noel Baba kıyafetli doktora soruşturma yok

Bakanlık: Noel Baba kıyafetli doktora soruşturma yok
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Sağlık Bakanlığı, Bursa'da Noel Baba kıyafeti giyen doktora soruşturma yapılmasının söz konusu olmadığını açıkladı.

Basında yer alan haberle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, 21 Aralık 2011 tarihinde, Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi'nde, "bir kişinin Noel Baba kıyafetleri giyerek sırtında torbasıyla hastane koridorlarında dolaştığı" şeklinde hasta ve hasta yakınlarından şikâyet alındığı belirtti. Açıklamada, şikâyetler üzerine konunun ne olduğunu ortaya çıkarmak için bir inceleme başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi: "Olay konunun ne olduğunun anlaşılması amacıyla yapılan bir incelemeden ibarettir. Herhangi bir müfettiş görevlendirmesi ve soruşturma yapılması söz konusu değildir. Sadece ilgili kişilerin bilgisine başvurulmuştur. Haberlerde ifade edildiği gibi, hasta çocuğumuzun hastaneye getirilerek sorgulandığı da doğru değildir. Haberin maksadı aşan ifadeler ile verilmesi hem hasta çocuğumuz ve ailesini, hem habere konu doktorumuzu hem de tüm hastane ve sağlık çalışanlarımızın motivasyonun olumsuz yönde etkilemiştir."

bakanlık:
noel
baba
soruşturması
yok
Yorum (2)
Frankie Bellevan
olayı abartarak büyümesini sağlayan esas sorumlu bursa il sağlık müdürü hakkında da inceleme başlatacakmısınız?
0
Cevapla
halim harap
Koridorlarda Noel Baba dolaşıyor ve hasta yakınları şikayetçi oluyor. Sanki Noel baba'nın onlara ne zararı olduysa? Bu bile vatandaşın ne kadar şımartıldığının bir göstergesi. Artık sırf şikayet olsun diye şikayet ediyorlar. Hoşaftan herkes anlamıyor yani.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir