Medimagazin logo

Bakanlık kolesterol tartışmasına el koyuyor

Ali Eyüboğlu'nun MİLLİYET CADDE'deki yazısı..
Bakanlık kolesterol tartışmasına el koyuyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tıp dünyasını ikiye bölen kolesterol konusunu sorduğum Recep Akdağ, “Aşı benim uzmanlık alanımdı ama  kolesterol değil. Kamuoyunu aydınlatmak amacıyla bilimsel bir kurul oluşturduk. Birkaç güne kadar bitecek o çalışma ve  Sağlık Bakanlığı olarak aydınlatacağız insanları kolesterol konusunda” dediHafta sonu Erzurum Palandöken’deydim. Çünkü Xanadu Snow White Otel’in açılışı vardı. Otelin açılışını AKP Erzurum Milletvekili ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptı. Hazır Sağlık Bakanı’nı bulmuşken ona son günlerin en önemli tartışma konusunu sormamak olur mu?  Kahvaltıda karşılaştığım Akdağ’a tıp dünyasını ikiye bölen kolesterol konusundaki fikrini sordum. Aşı olayında Başbakan’la ters düşmesine rağmen fikrinde ısrar eden Sağlık Bakanı’na yönelttiğim soru şuydu:
“Kolesterolün vücuda bir zararı yok, ama kolesterol ilaçlarının var. İlaç şirketlerinin bir oyunu bu” diyenler mi haklı yoksa, “Yüksek kolesterol kalp için tehlikeli, bu durumda olanlar mutlaka ilaç kullanmalı” diyenler mi? Sağlık Bakanı’nın verdiği yanıt şu oldu:


“Aşı benim uzmanlık alanımdı, ama kolesterol değil. Ancak Sağlık Bakanlığı olarak kamuoyunu aydınlatmak amacıyla bilimsel bir kurul oluşturduk. Birkaç güne kadar bitecek o çalışma ve Sağlık Bakanlığı olarak aydınlatacağız insanları kolesterol konusunda.”

bakanlık
kolesterol
tartışmasına
el
koyuyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir