Medimagazin logo

Bakan Müezzinoğlu'nun iş teklifini reddetti / VİDEO

Bursa'nın İnegöl ilçesinde düzenlenen törenle yerli ve yabancı ziyaretçilere kapılarını açan MODEF EXPO 2015 fuarında yer alan firmalardan birisinde görev yapan bayan satış temsilcisi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun iş teklifini nazik bir şekilde geri çevirdi.
Bakan Müezzinoğlu'nun iş teklifini reddetti / VİDEO
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Açılışın ardından stantları gezen Bakan Müezzinoğlu, Okan Koltuk firmasında müşteri temsilcisi olarak görev yapan, Arapça ve İngilizce bilen Meltem Sert’e, “Gel bizim Bakanlıkta görev verelim sana” diyerek iş teklifinde bulundu. Teklifi düşünmeden reddeden Meltem Sert, “Ben vefalı bir insanım, şu anki patronumu bırakıp bu teklife evet diyemem” şeklinde cevap verdi.

"DEVLET VEFASI HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR"

Bakan Müezzinoğlu ise genç kıza, “Devlete olan vefa her şeyden önce gelir” diyerek cevap verdi.

 

 

 "ATANAMADIM"

Bakanın fuar alanından ayrılmasının ardından basın mensuplarının “neden iş teklifini reddettiniz” şeklinde sorusu üzerine genç kız, “Ayak üstü söylenen laflara inanmadığım için teklifi reddetmiştim. Gerçekten iş teklifi olursa, ciddi bir şekilde konuşulur. Arapça ve İngilizce biliyorum. Tabi bunun yanı sıra atanamadığımı da söyledim. Fakat ona cevap vermedi. Ben köyde büyüdüm. Ailem bin bir güçlükle beni üniversiteye gönderdi. Üniversiteyi bitireyim, kendi bölümümle ilgili bir yere yerleşeyim istedim. Dört sene okudum ama kendi bölümümle ilgili hiçbir yere giremedim. Sağlık kurumları işletmeciliği okudum. Neden çünkü ataması yok. Tek bir kişi bile almıyorlar. Ben de iki dil bildiğim için dış ticaret yapabiliyorum. Benimle birlikte okuyan arkadaşlarımın tamamı şu anda açıkta. Atama istedik, geçiştirdi gibi” ifadelerini kullandı.

bakan
müezzinoğlu'nun
teklifini
reddetti
Yorum (7)
Kenan C.
"taşeron ama telefonu var" diyenlerin, her daim 'Yavuz BİNGÖL pozu' na alışık olanların anlamakta zorlanacağı, yadırgayacağı bir duruş sergilemiş Hanım kızımız. Varlığın umut bizim için...
0
Cevapla
dr
Helal olsun
0
Cevapla
postenflamatuar
Akıllı insan olduğu belli. Doktorların gözünün içine baka baka doktorun elini vatandaşın cebinden çıkaracağız demişlerdi. Ne benim ve ne benim gibi on binlerce doktorun eli kimsenin cebine girmemişti. Meltem hanım bu tür şokları ve haksızlıları yaşamamak için özel sektörde kalsa çok daha iyi olacak. İyi yapmış yani.
0
Cevapla
ölmüş eşek
sn sağlık bakanım; eski bakanın marifetiyle kamu bilmemnesi olan kişilerin getirdiği sistem sonucu, poliklinikte sekretersiz/hemşiresiz (yani, şahitsiz şuhudsuz) çalışmak zorunda bırakılanlardan biriyim. az önce beni hiç ırgalamayan bir rapor yüzünden bir hasta yakını bana poliklinikte kallavi hakaret etti. olay şahitsiz şuhutsuz olduğundan kalkıp şikayette bile bulunamadım. bu olayın benzeri, eminim güzel ülkemizin birçok yerinde her gün defalarca yaşanmaktadır. sağlık bakanı olarak yapmanız gerekenleri yapmalısınız. öncelikle, bu olayın sorumlusu olan sağlıkçıyı aşağılayan sistemi değiştirmelisiniz. ayrıca eski sağlık bakanının başımıza türettiği hiper maaşlı yönetici kalabalığına bir son vermelisiniz. kamu kaynakları böylece gereksiz kişilerin cebine hormonlu maaş olarak gitmez. tüyü bitmemiş yetimin bile duasını alırsınız. bizim sırtımızdan oy kazandığınızın bilincinde olmanız size daha birçok seçim kazandıracktır. aksi takdirde kurultayda, barajda inleyen muarızınız olan partilerin akibeti size de kaçınılmaz olur. saygılarımla.
0
Cevapla
ahmet rodos
Bu arkadaşımız teklifi kabul etsin; Sağlık bakanlığına girip doktorların daha fazla nasıl ezilebileceği konusunda bakan beye yardım etsin. Bu konuda elinden geleni yapsa da, eğitimi, bilgi birikimi yeterli olmuyor. Daha parlak elemanlara ihtiyacı var.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir