Medimagazin logo

Bakan korumalarında Hepatit C paniği

HABERTÜRK'te Fatih Altaylı yazdı
Bakan korumalarında Hepatit C paniği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BİRKAÇ hafta önce Suriyeli sığınmacıların kamplarını gezmek için Türkiye'ye gelen Angelina Jolie ciddi bir siyasi tartışmaya neden olmuştu.
Angelina Jolie'nin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'le görüşmesi sonrası CHP'den eleştiriler gelmiş ve CHP Milletvekili Kesimoğlu, "Angelina Jolie ile niye basına kapalı görüştünüz? Angelina Jolie, CIA ajanı mı" sorularını sormuştu.
Ardından Devlet Bahçeli de Jolie'nin CIA bağlantısını sorgulamıştı.
Bu "siyasi" eleştirilerin yanı sıra İçişleri Bakanı, TBMM'deki milletvekillerinin "kıskanç bakışlarına" da hedef olmuştu.
Bakan Şahin, Angelina Jolie ile sohbet ederken çekilen fotoğraflarında oldukça neşeli görünüyordu.
Ancak Bakan Şahin'in bu keyifli görüntüsüne gölge düştü.
Önce bir Amerikan bulvar gazetesi olan National Enquirer, Angelina Jolie'nin çok ağır Hepatit C hastası olduğunu ve karaciğerinin iflas ettiğini, organ nakli yapılmazsa kısa süre içinde öleceğini iddia etti. Hem Angelina Jolie'nin yaşam biçimi, hem de National Enquirer'in daha önce Steve Jobs'un öleceğini önceden tarih vererek bilmiş olması bu iddiayı güçlendiriyordu.
Dün de Posta Gazetesi, Angelina Jolie'nin kaldığı otelde karaciğer nakilleriyle ünlü Türk cerrah Prof.
Yaman Tokat'la görüştüğünü ve Tokat'ın Jolie'ye "Nakil şart.
Tehlikedesiniz" dediğini yazdı.
Bunun üzerine biz İstanbul'da Yaman Tokat'ı aradık. Uzun süren bir ameliyatta olduğu için kendisiyle konuşamadık.
Ankara bürodaki arkadaşlarımız ise İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'i aradılar.
İdris Naim Şahin'in ofisi, Bakan Bey'in böyle magazinel konularla gündeme gelmek istemediğini söyledi.
Ancak arkadaşlarımız olayın magazin olmadığını, Bakan Şahin'in ciddi bir sorunla karşı karşıya olabileceğini ve Hepatit C'nin bulaşıcı ve tehlikeli bir hastalık olduğunu söylediler.
Bizim bu uyarımız bakanın konuyla ilgili bir açıklama yapmasını sağlamadı ama Bakan İdris Naim Şahin'in korumalarında bir paniğe neden oldu.
Angelina Jolie'nin Hepatit C hastası olduğunu bizden öğrenen korumalar, Bakan Şahin'e bu hastalığın bulaşıp bulaşmadığını tespit edebilmek için hemen Ankara'daki önemli bir karaciğer uzmanı doktoru aradılar.
Uzman doktor, "Merak edecek bir şey yok. Angelina Jolie oldukça sağlıklı görünüyordu. Ayrıca Hepatit C öyle karşılıklı oturmayla bulaşan bir hastalık değildir. Kan veya sıvı değişimi yoluyla bulaşır. Bakanla karşılıklı oturdu diye bulaşması söz konusu olamaz" diyerek Şahin'in korumalarını rahatlattı.

angelina jolie
hepatit c
Yorum (1)
drmiyazaki
bu yazı bir köşe yazısı ciddiyetinde mi sayın altaylı. Yaaa konu bulamıyorsanız hergünde yazmayın. yazık yani bu kadar ciddi konular ancak bu kadar saçmalanablir
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir