Medimagazin logo

Bakan Koca'dan hastanelerde Suriyelilere öncelik açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yabancı uyruklu hastaların "öncelikli hasta" muamelesi gördüğüne ilişkin iddiaların doğru olmadığını belirterek, "Haberlerde kullanılan ve 5 yıl öncesine ait olduğu tespit edilen görselde adı geçen hastaya 'öncelik' tanınmasına neden olan durum, iddia edildiği gibi uyruğu değil, polikliniğe acilden sevk edilmiş olmasıdır." ifadesini kullandı
Kaynak: TRT
Bakan Koca'dan hastanelerde Suriyelilere öncelik açıklaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yabancı uyruklu hastaların "öncelikli hasta" muamelesi gördüğüne ilişkin iddiaların zaman zaman sosyal medyada yer aldığını anlattı.

Koca, şunları söyledi:

"Poliklinik hizmetlerimizde öncelik durumu yönetmelikle belirlenmiştir ve birinci sırada acil vakalar gelmektedir. Haberlerde kullanılan ve 5 yıl öncesine ait olduğu tespit edilen görselde adı geçen hastaya 'öncelik' tanınmasına neden olan durum, iddia edildiği gibi uyruğu değil, polikliniğe acilden sevk edilmiş olmasıdır. Fotoğrafı belli maksatlarla paylaşanlara geçmiş olsun."

suriyeli hasta
oncelik
saglik bakani fahrettin koca
yabanci uyruklu hasta
Yorum (2)
Dr. Emekli
bakan burnunun ucunu görmüyor galiba. yerli halk ücret muayene ve tetkik aşamasında bir sürü zorluk yaşarken elinde ne üdüğü belli olmayan bir kağıt parçası ile sıra ve kısıtlamaya maruz kalmadan ve bazen de hastane personelininde eşlik ettiği suriyeli hastalar okadar çoktu ki .
1
Cevapla
nevzat kulukçu
halkın ciddi kısmında keşke ben de suriyeli olsaydım bu ülkede duygusu gelişmişse ne söylerseniz boş bakan bey.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir