Medimagazin logo

Bakan Akdağ'dan "Acil Servis" Açıklaması

"Acil durumda hiç bir hastanede para talep edilemez."
Kaynak: TRT
Bakan Akdağ'dan "Acil Servis" Açıklaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan acil servis açıklaması geldi. Muğla'da incelemelerde bulunan Akdağ, ''Türkiye'de herhangi bir hastaneye acil bir durum için başvurduğunuzda sizden para talep edilemez'' dedi.

Muğla'da valililiği ziyaret eden Akdağ, vatandaşların acil ihtiyaçları için 365 gün her türlü hizmeti verdiklerini söyledi.

Akdağ, "Bir hasta, hastane acil servisine geldi. Bu bir devlet hastanesi, üniversite hastanesi veya özel hastane olabilir, hiç fark etmez. Vatandaş için bu hizmetlerinden dolayı ilave bir ücret talep edilemez. Bunu bugün Muğla'dan tüm vatandaşlarımıza açıkça ifade etmiş oluyorum. Türkiye´de herhangi bir hastaneye acil bir durum için başvurduğunuzda sizden para talep edilmez. Burada vatandaşlarımıza düşen görev, acil olmayan durumlarda da acil servisleri meşgul etmemeliyiz" dedi.

bakan
akdağ'dan
"acil
servis"
açıklaması
Yorum (3)
E.Erol
Ne yani , Renal Kolik şikayetiyle sağlık güvencesi olmayan bir Vatandaş Özel Hastane Aciline başvurduğunda ek ücret alınmayacak mı? Alınırsa bununla ilgili işlem mi yapılacak ? Ya da Acil Vakaa sade MI,SVH,KAZA.. mı ? Baş ağrısı , migren krizi , Yüksek ateş, kusma , karın ağrısı... vb şikayetler Acil vakaa değil mi ? En nihayetinde Göğüs ağrısı ile Acile başvuran hastaların çok düşük bir oranı MI çıkar , karın ağrısıyla gelen hastaların da az bir kısmı Operasyon gerektiren Akut Batın çıkar ! Bence bu Sadece ''Tirübünlere Oynamaktır'' Sağlığın Piyasalaşmasını Örtbas etmektir !
0
Cevapla
i. taşkın
Sayın Bakanım, emekli hekim maaşları hala aynı.Arz aderim.
0
Cevapla
esin erol
bence sayın bakanım,ne zaman acil servise gidilmeli hangi durumlarda acil meşgul edilmemeli bunları içeren bir televisyon da kamu spotu hazırlanmalı,halk eğitilmeli
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir