Medimagazin logo

Bakan Akdağ: Herkesin samimi olması gereken günlerdeyiz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Diyarbakır'da 13 askerin şehit edilmesini ve 7 askerin de yaralanmasının üzüntüsünün milletçe yaşandığını açıkladı.
Kaynak: CİHAN
Bakan Akdağ: Herkesin samimi olması gereken günlerdeyiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Anadolu'nun Zirvesinde Uluslararası Tanıtım ve İşbirliği Buluşması Toplantısı'na katılmak üzere uçakla Erzurum'a geldi. Vali Sebahattin Öztürk'ü makamında ziyaret eden Bakan Akdağ, burada yaptığı açıklamada, 13 askerin şehit edilmesi ve 7 askerin de yaralanmasının bütün ülkeyi yasa boğduğunu ifade etti. Akdağ, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin terörle mücadelesinin kararlılıkla devam edeceğini ifade etti.

Yapılan hain saldırının, milletin milli birlik ve beraberliğini pekiştirdiğini ifade eden Sağlık Bakanı Akdağ, "Şunu açıkça ifade etmek gerekir, devletimiz PKK'lı canilerle mücadelesini sürdürecektir. Burada önemli bir mesele de siyasetlerini bu eli kanlı örgütle omuz omuza götürenlerin durumlarıdır. Herkesin samimi olması gereken günlerdeyiz. Aziz milletimiz bilmelidir ki hükümetimiz bu meselenin (terör) üzerinde hassasiyetle, ciddiyetle durmaya devam edecektir. Şehitlerimize rahmet diliyorum, milletimizin başı sağolsun." dedi.

Konuşmasında, bugünün Berat Kandili olduğuna da değinen Sağlık Bakanı Akdağ, "Böylesine günlerde bu saldırıları yapanların insanlık dışı eylemler içinde olduğu açıktır. Berat gecemiz hayırlara vesile olsun. İnşallah, böylesine hayırlı günlerde dayanışma, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz. Bu hainlerin alçakça saldırıları birlik ve beraberliğimizi zedelemeyecek, pekiştirecektir." diye konuştu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, isim vermeden BDP'ye ve bu partinin desteklediği bağımsız milletvekillerine de göndermede bulunarak, "Bunların emellerinin ne olduğu açık. Birlik beraberlik konusunda siyasetçilere görev düşüyor. Böyle zamanlarda birlik beraberliği pekiştirici davranmak, açıklamaları bu tonda yapmak birbirimize destek olmak zorundayız." şeklinde konuştu.

DTK Eşbaşkanı Aysel Tuğluk'un demokratik özerlik ilanı ile ilgili olarak da açıklama yapan Bakan Akdağ, "Bunlar hükümetimizce değerlendirilecek. Doğrusu çok detaylı bilgim yok, bildirgeyi okumadım. Biraz önce ifade ettik, siyaset yoluyla millete hizmet ettiklerini söyleyenler sorumlu davranmalı, sorumluluk idrakinde olmalı. Birliğimizi zedeleyecek beyanatlar, eylemler, birliğimizi zedeleyecek deklarasyonlar bunlar, elbette doğru değil." ifadelerini kullandı.

bakan
akdağ:
herkesin
samimi
olması
gereken
günlerdeyiz
Yorum (1)
hasan
Saglik Bakani herhalde Bütün Doktorlari BDP li olarak görüyor, yoksa Doktorlara bu kadar düsman olmazdi....Bakanim cok seviyorsan ic isleri bakani yada milli savunma bakani ol orada calisanlar sizi daha cok sever ve orada daha verimli olursunuz, sagligi düzelttiniz simdide oralari düzeltin, zaten sizinde dediginiz gibi siz herseyi iyi bilirsiniz ve yaptiginiz hersey dogru, elestiriye bile gerek yok, kanunlar bile sizin yaptiginiz karsisinda yetersiz kaliyor...Agada sizsiniz Pasada, zaten halk size bu yetkiyi verdi, artik Agalik dönemide bitti pasalik dönemi basladi, halk sizin kulunuz calisanlarda sizin kölenizdir, kanun nedirki insan yapimidir, siz onu kendi düsüncenize göre degistirirsiniz, yapin, edin, cizin, halk size bu yetkiyi verdi, ama bu halkin basina ne gelirse gelsin üzülerek söylüyorum artik üzülmeyecegim....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir