Medimagazin logo

Azra bebeğin sağlık durumu...

Dr. Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Nurullah Okumuş, anne Samiha Karaduman’ı sabah saatlerinde Azra bebeğin yanına aldıklarını belirtti. Okumuş, “Anne bebeğini emziriyor. İkisinin de sağlık durumu iyi.” dedi.
Azra bebeğin sağlık durumu...
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğun Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Nurullah Okumuş, Azra bebek ve annesi Samiha Karaduman’ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Hastane Başhekimi Okumuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Genel durumu iyi olması, acil müdahale gerektirecek bir durum olmaması nedeniyle sabah annemizi, bebeğinin yanına aldık.” diye konuştu. Anne ve bebeğin şu anda bir arada olduğunu kaydeden Okumuş, “Anne bebeğini emziriyor. İkisinin de genel durumu iyi. Annenin psikolojisi yerinde. Oldukça metanetli bir anne.” ifadesini kullandı.

Yapılan tetkikler sonucunda Azra bebeğin tüm organ fonksiyonlarının normal olduğunun görüldüğünü aktaran Okumuş, “Fizik muayenesinde de sadece alnında yara izleri var. Bunun dışında genel durumu iyi ve annesini emiyor.” şeklinde konuştu.

        "ANNE, BEBEĞİN İLERİDE KRONİK BÖBREK HASTASI OLMA RİSKİNİ ÖNLEMİŞ"
        Bir gazetecinin, 'Enkaz altında çok uzun saatler geçirdiler. Nasıl ayakta kalabildiler?' şeklindeki sorusu üzerine hastane Başhekimi Okumuş şunları söyledi: “Anne ile konuştum. Gerçekten bir mucize. Annesinin metaneti, iç güdüsü aslında şu anda Azra bebeğin iyi olmasının en önemli nedeni. Çünkü yaklaşık 2 -3 gün sıvı alamayan bir bebekte özellikle de prematüre doğmuş bir bebekte hızlı şekilde böbrek fonksiyonlarında başta olmak üzere, diğer organ ve dokularda hasar meydana gelme ihtimali var. Ancak, ilk 24 saat anne bebeğini aralıksız emzirmiş. İkinci gün sütü kesilmiş, azalmaya başlamış bunun üzerine anne tükürüğü ile bebeği sıvısız kalmasın diye beslemiş. İlk 24 saat sütünü almış olması, ikinci gün de annenin bebeğini korumaya çalışması, bebeğin şu anda en azından ileride kronik böbrek hastası olma veya bir başka komplikasyon gelişme riskini önlemiş durumda.”

azra
babağin
sağlık
durumu...
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir