Medimagazin logo

Aynı iş, farklı döner tepkisi!

Sağlık-Sen 1 Nolu Şube üyeleri, sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı verilmesini istedi.
Aynı iş, farklı döner tepkisi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji, Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan grup adına açıklama yapan Sağlık-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şenol Şahin, sağlık sektöründe aynı işi yapan farklı hastanelerdeki personelin, aynı ücreti almadığını öne sürerek, döner sermaye uygulamasının artık kaldırılması gerektiğini savundu.

Şahin, sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı verilmesi gerektiğini ifade etti.

Açıklamanın ardından grup, hastane önünde döner sermaye bodrolarını yaktı.

aynı
farklı
döner
tepkisi!
Yorum (6)
galip
KURUM HEKİMLERİ:AYNİ İŞ,SIFIR DÖNER..NORMALİN ÜÇTE BİRİ DOKTOR MAAŞI..BUNA RAĞMEN BAKANLIKTAKİ UMURSAMAZLIK.KUL HAKKI YEMEYE DEVAM!!!!!
0
Cevapla
dr
acilde çalışırsan döner alırsın öyle sabah 9 akşam 4 yatarak değil...
0
Cevapla
Ecz
Kurum hekimleri şikayetçi olmayın sizlerde verilmeli ama bir önerim var istifa edip kuraya katılabilirsiniz. Demek ki özellikle çalışmanızın bir nedeni var değil mi.
0
Cevapla
volkan
Ecz bey bizim kurum hekimi olarak döner sermaye istediğimiz yok biz sadece Sgk ve TSK hekimine verilen ek denge tazminatının bize de verilmesini istiyoruz...Yaklaşımınız tüm kurum hekimlerini suçlar tarzda ve hoş değil... O zaman ben de desem ki eczacı arkadaşlar sgk fiyat politikası hakkında hiç ağlanmayın şimdiye kadar kazandıklarınıza sayın hoş olur mu??? Ya da sgk'nın bu fiyatlandırma ve kur sabitleme politikası çok yanlış eczacı arkadaşlar mağdur oluyor desem hangisi iyi olur sizce!!!!Not: Benimle aynı dönemde eczacılığa başlayan 3 arkadaşım var ve hepsinin maddi durumu benden kat kat fazla...hepsinin arabası ve evi var bense şimdilik sadece araba alabildim o da krediyle...YORUM YAPARKEN BİRAZ İNSAFLI OLUN...
0
Cevapla
erkan
volkan bey siz hangi devirdesiniz bilmiyorum ama kurumda çalışan bir eczacı için birgün çıkıp da bir hekim olarak ya arkadas bu eczacı nerdeyse hemşireyle aynı kazanacak bunun katsayısı en az bir dişhekimi kadar olmalı diyebildiniz mi?eczacılık sadece serbest eczacılıktan geçmiyor ki?bunu siz yapmıyosunuz ama devlet kendisi uzmanlaşma ile birilikte kendi düşünüp yapıyorsa önümüze şapkamızı atıp düşünmemiz gerekir çünkü sağlıkta önemli bir paydaş olarak var olan bizler kardeş mesleğimiz olan hekimlerden destek görmek isteyip bunu alamadığımızda hayalkırıklığına uğruyoruz..saygı ve sevgi ile..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir