Medimagazin logo

Atatürk Üniversitesi 2 yeni birimle hastaların hizmetinde

Doğu Anadolu’ya 1977’den beri hizmet veren Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, bünyesinde iki yeni servis açıyor
Atatürk Üniversitesi 2 yeni birimle hastaların hizmetinde
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Doğu Anadolu’ya 1977’den beri hizmet veren Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, bünyesinde iki yeni servis açıyor.

Dekan Prof. Dr. Recep Orbak, Acil Servis ve İmplant Uygulama Merkezleri ile fakültenin hastalara daha iyi hizmet vereceğini söyledi. Bir fakültenin 3 temel görevi olduğuna dikkat çeken Orbak, bunlardan birincisinin bilgi üretmek, ikincisinin bilgi ve bilim adamı yetiştirmek, üçüncüsünün ise hizmet vermek olduğunu anlattı. Diş Hekimliği Fakültesi’nin 2001 yılında yerli ve yabancı bilim adamları tarafından yapılan incelemelerde Türkiye’deki fakülteler arasında ilk 5’e girdiğini ifade eden Prof. Dr. Orbak, Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin hem bölge hemde Türkiye için bir referans fakültesi olduğunu kaydetti. Orbak, yılda yaklaşık 40 bin hastaya hizmet verdiklerini, açılacak iki yeni ünite ile hasta kapasitesini artıracaklarını, ayrıca ‘Acil Servis’ le acil müdahale ihtiyacı olan hastalara da hizmet vereceklerini açıkladı.

Randevu usulü ile hizmet verdiklerini bildiren Prof. Dr, Recep Orbak, “Açılacak acil servisimizle artık hastalara zamanında müdahale edebileceğiz. Şehirdeki diğer sağlık kuruluşlarına da verdiğimiz destek sürecek. Hem öğrencilerimizi ciddi bir eğitimden geçiriyoruz, hemde vatandaşa hizmet veriyoruz. Ayrıca, İmplant Uygulama Merkeziyle de artık vatandaşlarımız bu tedavi için başka illere gitmek zorunda kalmayacak. Bu servislerin açılmasında büyük rol oynayan Rektör Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz’a teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Acil Servis ve İmplant Uygulama Merkezi’nin açılışı bugün gerçekleştirilecek.

Zaman
atatürk
üniversitesi
2
yeni
birimle
hastaların
hizmetinde
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir